Niesamowite ale prawdziwe. Dziecko w łonie matki potrafi się rozkoszować!

Lifestyle Data publikacji: 05 maja 2017

Dziecko w łonie matki ma już w pierwszych tygodniach życia zmysł smaku i zapachu. Dzięki temu może delektować się w łonie matki i reagować na pewne bodźce.

W pierwszych dziesięciu tygodniach ciąży neurony płodowe zaczynają rozprzestrzeniać się po całym ciele, a także ustach. Rozwija się zmysł smaku u dziecka. W 15 tygodniu ciąży dziecko zaczyna pić płyn owodniowy i zaczyna odczuwać pierwsze smaki.

Gdy matka dziecka coś je, cząsteczki pokarmu przenikają do płynu owodniowego. Płód czuje wtedy smaki, które nie różnią się bardzo od tych, które poczuje po urodzeniu. Dlatego już w tym okresie może lubić pewne rzeczy lub nie, a my możemy to odczuć obserwując reakcje dziecka i dostarczając mu pokarmów, które mu smakują.

Badania pokazuję, że maluchy zdecydowanie preferują smak słodki. Gdy płyn owodniowy jest słodki dziecko chętniej go połyka niż gdy ma inny smak np. kwaśny. Jednak słodycz można dostarczać dziecku z owoców czy warzyw, nie trzeba od razu objadać się czekoladą :)

Dlatego już nawet na tym etapie życia dziecka możemy zacząć przyzwyczajać je do różnorodnych smaków. Dzięki temu późniejsze rozwijanie diety dziecka może być łatwiejsze.

Źródło artykułu: http://www.mujeres.tips/bebe-tiene-ventaja-poder-saborear-dentro-del-utero

Podobne artykuły