Kosztuje 25 gr i świetnie odstrasza komary! Na pewno masz go w swojej kuchni :)

Porady Data publikacji: 23 czerwca 2019

Jest to chyba najtańszy sposób na komary jaki znam. Chodzi dokładnie o cukier wanilinowy, który w jednym z marketów kosztuje 25 gr za opakowanie 10 g. Znałam wcześniej sposób z olejkiem waniliowym do ciasta i również go wypróbowałam. To działa. Olejek posmarowany na odkryte części ciała faktycznie odstraszał komary. Trzeba jednak uważać i nie wystawiać części ciała nim posmarowanych na słońce. Cukier waniliowy działa na tej samej zasadzie bo ma podobny aromat. Pozwoli nam odstraszyć komary w obrębie naszego balkonu lub miejsca, w którym spędzamy wolny czas. Nie będziemy stosować go na skórę.

Cukier waniliowy na komary

Nikt nie lubi komarów – to jest pewne. Co roku szukamy sprawdzonych i tanich sposobów na walkę z nimi. W sklepach znajdziemy wiele środków, które są skuteczne ale drogie. W naszym domu znajdziemy inne, które charakteryzują się różną skutecznością. Jedne działają lepiej, drugie gorzej. Dzisiaj jednak możecie wypróbować jeszcze jeden, który jest bardzo tani.

Chodzi oczywiście o aromat wanilii. Przekonałam się sama, że działa bo używałam do tego celu olejku waniliowego. Komary trzymały się z daleka póki aromat się ulatniał. Cukier waniliowy jest jednak tańszy. Wystarczy wysypać go na talerzyk i postawić w miejscu, w którym spędzamy czas. Dzięki temu jej aromat będzie odstraszał komary.

Możemy nawet zostawić go na szafce nocnej aby spokojnie spać i nie bać się o atak komarów podczas snu. Jeśli macie okazję i osiadacie świecie w ogrodzie polecam posypać wosk cukrem waniliowym aby jeszcze więcej aromatu roznosiło się dookoła.

Podobne artykuły