Korzystasz z Maca? Te skróty klawiaturowe ułatwią Ci życie.

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-29

Korzystasz z komputera Mac? W tym artykule przedstawimy Ci kilka przydatnych skrótów klawiaturowych, które ułatwią Ci codzienna pracę. Dzięki nim sprawniej wykonasz wiele zadań i po prostu zaoszczędzisz czas. Dlatego ich znajomość jest czymś, co warto posiąść.

Przełączanie między aktywnymi oknami

Używając skrótu Command + Tab możemy w łaty sposób przełączać się między aktywnymi oknami aplikacji. Jest to szczególnie przydatne jeśli korzystamy z kilku pulpitów wirtualnych i mamy na nich wiele różnych aplikacji.

Chowanie wszystkich okien poza aktywnym

Jeśli czujesz, że na pulpicie zrobił Ci się zbyt wielki bałagan i pracujesz tylko z jednym aktywnym oknem, wtedy za pomocą skrótu możesz schować wszystkie inne. Wystarczy, że wciśniesz Option + Command + H.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Szybkie zaznaczenie całego adresu URL w przeglądarce

Czasem chcemy podzielić się jakimś linkiem do strony. Istnieje dużo szybszy sposób na jego zaznaczenie w całości. Wystarczy, że wciśniemy skrót Command + L, a wtedy cały adres nam się podświetli. Teraz możemy go skopiować używając skrótu Command + C.

Wstawianie emoji do wiadomości

Komunikując się z innymi przez komunikatory, e-mail, a także pisząc wiadomości czasami chcemy je urozmaicić wstawiając emoji. Pisząc cokolwiek w jakimś programie bardzo łatwo możemy wywołać okno emoji korzystając ze skrótu Control + Command + Spacja.

Podobne artykuły