Komary – jak się ich pozbyć?

Porady Data publikacji: 10 maja 2021

Komary to niezwykle uciążliwe owady, które przyczyniają się do uczucia dyskomfortu wielu osób, szczególnie jeżeli zostaną przez nie ugryzione. Jednak komary to nie tylko owady, które zakłócają wieczorny spokój. Niektóre z gatunków mogą przyczyniać się do roznoszenia wielu groźnych chorób. Czy istnieje skuteczny sposób na walkę z tymi uciążliwymi owadami?

Co przyciąga komary?

Ulubioną porą komarów jest wieczór, w lokalizacji potencjalnej ofiary nie przeszkadza im nawet całkowita ciemność. Przyciąga je przede wszystkim zawarty w wydychanym powietrzu amoniak oraz zawarty w pocie kwas mlekowy czy amoniak. Warto zdawać sobie sprawę z tego (co zostało potwierdzone naukowo), że komary posiadają specjalne receptory niezwykle wrażliwe na zapach człowieka. To jednak nie oznacza wcale, że każdy człowiek jednakowo narażony jest na ataki komarów. Dodatkowymi czynnikami, które sprzyjają atakom tych owadów są:

– wysoka wilgotność powietrza – im wyższa, tym większa jest aktywność owadów; 
– pora dnia – poranek oraz wieczór to pory dnia, w których komary atakują najczęściej; 
– grupa krwi 0;
– płeć – statystycznie pogryzieniom przez komary znacznie częściej ulegają mężczyźni; 
– spożywanie napojów zawierających alkohol;
– ciąża;
– noszenie ciemnej odzieży, która nie tylko szybciej się nagrzewa, ale również gorzej odbija promienie słoneczne.

Powyższe czynniki znacznie zwiększają ryzyko ugryzienia przez komara, w wyniku czego pojawia się nieprzyjemna powodująca dyskomfort wysypka.

Skuteczne preparaty na komary

Wybór produktów przeznaczonych do walki z komarami jest bardzo duży. Nie oznacza to jednak, że wszystkie preparaty na komary będą działały równie skutecznie. Jest wręcz przeciwnie. Część z nich zapewnia tylko chwilową skuteczną ochronę, inne nie zapewniają jej wcale. Jakie produkty warto zatem wybrać, by zapewnić sobie ochronę? Jednym z najlepszych produktów, skutecznych i bezpiecznych, jest naturalny środek na komary ONE SHOT NATURAL – działa skutecznie nawet przez okres 3 miesięcy. ONE SHOT 100% jest chemicznym preparatem, który pomaga w walce nie tylko z komarami, ale również i kleszczami. Wiele gatunków komarów składa jaja w zbiornikach wodnych. Do pozbycia się ich warto zastosować środek taki jak AQUATAIN. Dla wzmocnienia efektywności i czasu działania warto w przypadku każdego z preparatów zastosować dodatkowo UTRWALACZ.

Urządzenia wpinane do gniazdek emitujące zapachy lub ultradźwięki są niezwykle popularne i dość intensywnie promowane, choć ich skuteczność jest tak naprawdę znikoma. Nie tylko nie działają tak, jak powinny, ale również nie należą do najtańszych. Jest to więc zbędny wydatek, który można byłoby przeznaczyć na naprawdę wartościowy środek, który pozwoli skutecznie pozbyć się komarów na bardzo długi czas.

Warto zwrócić uwagę również na to, że większość producentów w swoich preparatach wykorzystuje cypermetrynę. Jest to substancja skutecznie odstraszająca komary, która niestety nie działa przy temperaturze powietrza przekraczającej 22 °C, o czym wielu producentów środków na komary zapomina.

Podobne artykuły