Kolejne zmiany nadchodzą – koronawirus nie ustępuje

Zdrowie Data publikacji: 22 października 2020 / Aktualizacja: 2023-11-24

Jedną z rzeczy, która się zmieni jest wprowadzenie czerwonej strefy na terenie całego kraju. Jest to praktycznie pewne informuje Gazeta Prawna. Jednak to nie koniec zmian, jakie nas czekają w najbliższym czasie.

22 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. To kolejny rekord. Rekord również niestety nastąpił w liczbie zgonów. Zmarło 168 osób.

Wprowadzenie czerwonej strefy na terytorium całego kraju jest praktycznie pewne. Oznacza to, że wszystkich dosięgną ograniczenia jakie w niej obowiązują. Jest nimi między innymi zakaz organizowania imprez okolicznościowych, w tym wesel. Zgromadzenia publiczne ograniczone sa do 10 osób.

Jak informuje Dziennik Opolski, dyskutowane są również nowe obostrzenia. Brana jest pod uwagę praca zdalna i hybrydowa w szkołach. Będzie to jednak uzależnione od stopnia klasy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły