Czy klocki Lego rozpuszczają się w żołądku dziecka

Parenting Data publikacji: 06 maja 2018

Czy klocki Lego rozpuszczają się w żołądku dziecka w przypadku ich połknięcia? Wiele rodziców właśnie o to pyta zastanawiając się jakie mogą być skutki połknięcia takiego klocka przez dziecko.

Czy klocki lego rozpuszczają się w żołądku?

Klocki lego produkowane są z ABS. Jest to kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy. Tworzywo to charakteryzuje się dużą twardością i odpornością na zarysowania oraz działanie promieni UV. Jednak możemy również dowiecie się, że tworzywo to odporne jest na działanie kwasów, a to oznacza, że kwasy trawienne zawarte w żołądku dziecka nie będą w stanie takiego klocka Lego rozpuścić.

Dlatego bez żadnej wątpliwości stwierdzić można, że klocki lego nie rozpuszczą się w żołądku dziecka. Zatem podczas połknięcia takiego klocka potrzebna jest interwencja lekarza.

Co zrobić gdy dziecko połknie Lego?

Lepiej nie pozostawiać sprawy fizjonomii dziecka. Oczywiście klocek taki może zostać wydalony z organizmu przez jelita, ale równie dobrze może być dużym problemem i niebezpieczeństwem. Oprócz tego klocek wcale nie musiał trafić do żołądka, a może utknąć w przełyku i doprowadzić do uduszenia się dziecka.

Dlatego zawsze w każdym przypadku gdy dziecko coś połknie należy skontaktować się z lekarzem. Gdy dziecko nie zgłasza żadnych dolegliwości również nas to nie zwalnia z tego obowiązku. Lekarz zdecyduje co należy zrobić.

Jeśli ciało obce nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka może uznać, że pozostawi je do naturalnego wydalenia. To może zająć nawet 4-6 dni.

Podobne artykuły