Kilka pomysłów na zastosowanie szkła barwionego w domu

Mój dom Data publikacji: 21 stycznia 2021

Czym jesz szkło barwione i jak można wykorzystać je w domu? Szkło zabarwione to nic innego jak kolorowe szkło przy jednoczesnym zachowaniu przezierności. Technologia daje możliwość zabarwienia całej tafli szkła lub jej wybranych fragmentów. To sprawia, że szyba barwiona w ten sposób może być niepowtarzalnym elementem architektonicznym, który będzie osobliwą dekoracją naszego domu.

Jak wykorzystać szkło barwione w domu?

Szyba zabarwiona daje możliwość stworzenia ciekawych i przyciągających uwagę fasad budynków lub elementów dekoracyjnych jego wnętrza. Zastosowań jest naprawdę wiele i tak naprawdę wszystko zależy głównie od naszej wyobraźni.

Możliwość uzyskania dowolnego koloru, sprawia, że szkło takie można wykorzystać na tysiące sposobów w aranżacji naszego domu zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Szkło barwione w balustradach

Dzisiaj bardzo modne są balustrady schodowe czy tarasowe wykonane ze szkła. Zazwyczaj są to przeźroczyste lub matowe płyty szkła. Co jednak, gdyby nadać im wyjątkowego charakteru barwiąc je na przeróżne kolory i jednocześnie zachowując ich przeźroczystość?

Taką możliwość daje właśnie szkło barwione. Możemy uzyskać dowolny kolor i dzięki temu dopasować balustrady do charakteru wnętrza.

Szkło barwione jako zadaszenie

Myślisz o nietuzinkowym zadaszeniu wejścia przed domem lub altany ogrodowej? Szkło barwione może pomóc Ci w stworzeniu ciekawych i relaksujących aranżacji.

W przypadku bliskiego sąsiedztwa możesz zastosować szyby, które dadzą Ci więcej prywatności i sprawią, że sąsiedzi nie będą podglądać Cię podczas spędzania czasu ze znajomymi na grillu. Jeśli jednak chcesz otoczyć się przyrodą nic nie stoi na przeszkodzie, aby szyby były jedynie filtrem chroniącym Cię przed działaniem silnego słońca, ale jednocześnie otwierały przed Tobą podwoje Twojego ogrodu.

Szyba barwiona w ściankach działowych

Marzysz o nowoczesnych ściankach działowych, które mają być barierą konstrukcyjną, ale nie mają optycznie zwężać pomieszczeń? Szyba barwiona może być idealnym pomysłem.

Jeśli chcemy ograniczyć przezierność szyby, by wprowadzić atmosferę pewnej intymności np. w przypadku ścianki działowej w łazience znajdującej się w sypialni, możemy zastosować szkło grafitowe lub refleksyjnie, które działa na pół lustrzanie. To również dobry pomysł na optyczne powiększenie wnętrza.

Szkło barwione na ścianę

Szkło na ścianę to nie tylko pomysł na nietypową aranżację pomieszczenia np. kuchni. To również świetny sposób na zabezpieczenie jej i jednocześnie ułatwienie sobie utrzymania czystości w kuchni.

Szkło zabarwione jako element dekoracyjny wnętrza

Szkło zawsze wygląda elegancko i dodaje wnętrzu pewnego animuszu. Często stosowanym zabiegiem jest szkło brązowe lustrzane, które daje efekt odbicia optycznie powiększając wnętrze i załamując światło. Jednocześnie jest ono przytłumione i daje niesamowity efekt stylistyczny.

Wykorzystać je można na wiele sposobów wkomponowując je w powierzchnię mebli, ścian, drzwi i innych elementów znajdujących się w naszym wnętrzu.

Jak więc widać, szkło barwione można wykorzystać we wnętrzu na wiele sposobów. Te, które dzisiaj Wam przedstawiliśmy to jedynie urywek możliwości jakie ono daje.

Podobne artykuły