Zobacz ile przytyjesz w stałym związku

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 27 maja 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Na pewno nie raz słyszeliście żarty o tyciu osób, które weszły w stałe związki nie musiały więcej się starać. Temat ten podjęli naukowcy z Uversity of Queensland i sprawdzili ile tyją osoby w stałych związkach.

7 kilogramów po ślubie

Tyle właśnie w ciągu kilku lat można przytyć po ślubie. Według naukowców apetyt po ślubie wzrasta, a chcą wspólnie dzielić się przyjemnościami, dzielimy się również czasem podczas wspólnego jedzenia, które również jest przyjemnością.

Więcej czasu spędzamy też w domu. Nie musimy też już się starać o zachowanie linii. W końcu mamy stałego partnera i nie musimy poszukiwać dalej.

Jak zachować linię po ślubie?

Oczywiście wszystko zależy od nas. Możemy postarać się nie przytyć po ślubie, wystarczy odpowiednie nastawienie. Wspólny czas możemy spędzać nie tylko jedząc, ale również możemy dzielić go podczas aktywności fizycznej. Dlatego zamiast filmu i chipsów lepszym wyjściem może być rowerowa wycieczka i piknik ze zdrowymi przekąskami.

Warto też pamiętać o tym, że chociaż jesteśmy w związku małżeńskim to nadal warto się o siebie starać i być dla siebie atrakcyjnym. Dzięki temu łącząca nas namiętność i miłość nie wygaśnie z biegiem czasu, jak dzieje się to w wielu związkach, w których partnerzy zaczynają być sobie obojętni, a życie spędzają ze sobą z przyzwyczajenia.

Podobne artykuły