Jura – domowe ekspresy do kawy

Kuchnia Data publikacji: 22 kwietnia 2022 / Aktualizacja: 2022-04-26

Pragniesz każdego poranka pić kawę, która smakuje, jak w Twojej ulubionej kawiarni? Zapoznaj się z wysokiej jakości automatycznymi ekspresami do kawy Jura! Szwajcarska jakość oraz doświadczenie nabywane przez markę od lat 30. ubiegłego wieku są najlepszą rekomendacją. Które ekspresy Jura okażą się najodpowiedniejszy do Twojego domu?

Szwajcarski ekspres Jura – dlaczego warto mieć go w domu?

W 1931 roku szwajcarska firma JURA Elektroapparate AG rozpoczęła produkcję akcesoriów gospodarstwa domowego, a jej sztandarowym artykułem było żelazko. Od tamtego momentu zmieniło się wiele, a dzisiaj Jura jest liderem globalnego rynku automatycznych ekspresów do kawy. Firma stale opracowuje nowoczesne technologie, które oddziałują na smak i aromat kawy. Bogaty katalog firmy zawiera wysokiej jakości ekspresy, które sprawdzają się w kawiarniach, restauracjach i biurowcach. Nie brakuje też atrakcyjnych ekspresów do kawy do domu.

Co godne podkreślenia, ekspresy Jura to szeroka paleta urządzeń, które cechuje bezawaryjność, wysoka jakość wykonania i wykorzystanie innowacyjnychtechnologii. Zaletą, która od razu rzuca się w oczy, jest wyjątkowa elegancja ekspresów Jura. Dbałość projektantów o każdy szczegół widać w każdym modelu do domu i do gastronomii.

Ekspresy Jura cieszą się ogromną popularnością także ze względu na intuicyjną obsługę i praktyczne rozwiązania. Miłośnicy aromatycznej kawy i nowinek technologicznych za szczególnie przydatną uznają aplikację JURA Operating Experience (J.O.E.®), która pozwala zaparzyć kawę za pomocą smartfona.

Szwajcarski producent pomyślał również o energooszczędnych rozwiązaniach, dzięki którym praca w trybie eko pozwala na zużycie o 40% mniej prądu. Z kolei przełącznik Zero Energii Switch sprawia, że w trybie czuwania ekspres do kawy wcale nie pobiera prądu. Należy jednak zaznaczyć, że wspomniane technologie nie zostały wykorzystane w każdym modelu. Który ekspres do domu Jura będzie dla Ciebie najlepszy?

Ekspres do kawy Jura Z10 – jedyny w swoim rodzaju

Jura Z10 jest aktualnie najbardziej zaawansowanym technologicznie automatycznym ekspresem do kawy na rynku. Ekspres posiada sztuczną inteligencję, która wpływa na treść pojawiającą się na wyświetlaczu umieszczonym na froncie ekspresu. Wystarczy zaledwie kilka dni, aby AI zapamiętała, jakie napoje parzono najczęściej. Potem ekran startowy będzie wyświetlał od 4 do 8 najczęściej wybieranych kaw, dzięki czemu nasze ulubione napoje będą pokazywane w pierwszej kolejności. Reszta kaw będzie dostępna na ekranie rotacyjnym. Ten z pozoru drobiazg przyspiesza poranne przygotowanie kawy. Co ważne, wszyscy domownicy mają do dyspozycji 4 odrębne profile użytkowników.

Wśród najważniejszych cech urządzenia warto wymienić bogactwo napojów. Poza kilkunastoma standardowymi pozycjami w menu Jura Z10 przygotowuje również zimną kawę Cold Brew i kawy typu barista. Ekspres wykorzystuje proces ekstrakcji pulsacyjnej (P.E.P.), w którym gorąca woda podawana jest w krótkich cyklach, co wpływa na aromat i intensywność kawy. Moduł zaparzający 8. generacji wykorzystuje technologię parzenia 3D, w której woda przenika przez wszystkie warstwy zmielonej kawy. Na smak i aromat kawy ogromny wpływ ma także zastosowany nowoczesny młynek. Młynek rozpoznający produkt (PRG) automatycznie dostosowuje stopień zmielenia kawy do wybranego produktu.

Wymienione wyjątkowe technologie ukryto w pięknym urządzeniu, dostępnym trzech wersjach kolorystycznych: Aluminium Black, Aluminium White i Aluminium Dark Inox. Chromowane detale i niebanalnie wykończony pojemnik na wodę są dopełnieniem wyjątkowego efektu.

W zbiorniku na kawę zmieści się 280 gramów, a na wodę – 2,4 litra. Do ekspresu dołączono m.in. filtr do wody, środki i artykuły do czyszczenia ekspresu Jura Z10 oraz pasek do testowania twardości wody. Najważniejsze dodatkowe funkcje tego zaawansowanego modelu to moduł Bluetooth i Wi-Fi.

Ekspres do kawy czarnej i mlecznej – elegancka Jura E8

Elegancka linia i piękne kolory sprawiają, że ekspres do kawy Jura E8 jest nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim będzie ozdobą w każdej kuchni. Ekspres posiada karbowany zbiornik na wodę, ale wzrok przykuwają jeszcze inne wyrafinowane detale takie, jak frontowy panel w barwie przydymionej platyny i chromowane wykończenie. Model dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych: Piano White, Piano Black, Moonlight Silver, Platinum i Dark Inox. Jura E8 pozwala na przygotowanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie.

Kawy z tego eleganckiego ekspresu są wyjątkowo aromatyczne i pobudzające, a jest to zasługa profesjonalnego młynka do kawy i słynnego już procesu ekstrakcji pulsacyjnej P.E.P. Jura E8 to model idealny do przygotowania kaw czarnych i mlecznych. Wyposażono go w zintegrowany spieniacz do mleka z wyjmowaną końcówką, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Zintegrowany jest nie tylko sam spieniacz, ale również wylewka do kawy i do mleka. Zaawansowany system przepływu umożliwia automatyczne wyczyszczenie systemu mlecznego.

Za bajecznie prostą obsługę ekspresu odpowiada kolorowy wyświetlacz TFT, który przeprowadza nas przez każdy proces.

W Jurze E8 zaparzysz jedną lub jednocześnie dwie filiżanki espresso, ristretto i czarnej kawy. Możesz też przygotować po jednej filiżance flat white, cappuccino, latte macchiato i espresso macchiato. Ten elegancki ekspres automatyczny służy również do przygotowania mlecznej pianki, gorącej wody albo wody na zieloną herbatę. W zbiorniku na kawę mieści się 280 gramów, a zbiornik na wodę ma pojemność 1,9 l.

Jura ENA 8 – kompaktowy ekspres do kawy

Ogromna zaletą ekspresu automatycznego Jura ENA 8 są z pewnością jego niewielkie rozmiary. Model ten ma szerokość 27,1 cm, głębokość 44,5 cm i wysokość 32,3 cm. Ekspres jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, m.in. Nordic White, Sunset Red, Massive Aluminium i Metropolitan Black. Elegancki, prosty design sprawia, że świetnie komponuje się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Na pewno łatwo odnajdzie się w nowoczesnej lub tradycyjnej kuchni. Ciekawym elementem jest boczny zbiornik na wodę, którego ścianki przypominają kryształ.

Jedną z jego najistotniejszych funkcji jest ekstrakcja pulsacyjna, która polega na podawaniu wody przez pompę w krótkich odcinkach czasu, co pozwala zachować idealny czas zaparzania, dzięki czemu przygotowane espresso jest bardzo zbliżone do tego z profesjonalnego ekspresu kolbowego. Korzystając z tego kompaktowego ekspresu do kawy do domu, możesz mieć pewność, że Twój ulubiony napój będzie zawsze parzony z przefiltrowanej wody. Inteligentny system filtracji I.W.S. wykorzystuje fale radiowe do rozpoznania zainstalowanego filtra. Urządzenie poinformuje Cię, gdy filtr będzie zużyty. Następnie przejdzie w tryb odkamieniania, dopóki nie wymienisz filtra na nowy.

Miłośnicy mocnego pobudzenia dzięki espresso czy ristretto poczują ogromną różnicę w smaku, mocy i aromacie kawy z ekspresu Jura. Sam proces mielenia ziaren ma duży wpływ na walory napoju. Jura ENA 8 posiada wbudowany młynek Aroma G3, który wyróżnia się szybką i cichą pracą, ale przede wszystkim precyzyjnym przemiałem.

Jura ENA 8 zachwyci zarówno miłośników kawy czarnej, jak i fanów mlecznych specjałów. Zintegrowana dysza spieniająca i technologia Fine Foam tworzą z mleka delikatną, gładką piankę. Urządzenie obsługuje się intuicyjnie. Szybko możesz wybrać ulubioną kawę, dotykając jej ikonę na dość dużym ekranie TFT. Jura ENA 8 w menu posiada tradycyjne włoskie specjały kawowe: ristretto, espresso, espresso doppio, espresso macchiato, czarną kawę, flat white, cappuccino i latte macchiato.

Ekspres informuje domowników o przepełnionej tacy ociekowej, ale także poinformuje nas, kiedy należy dosypać kawę i uzupełnić zbiornik na wodę. Jura ENA 8 posiada funkcję czyszczenia systemu mlecznego, a także płukania i czyszczenia dysz. W zbiorniku na wodę zmieści się 1,1 litra, a w zbiorniku na kawę – 125 gramów.

Coraz więcej z nas stawia design AGD na równi z jego funkcjonalnością. Nie inaczej jest z ekspresami do kawy. Mają nie tylko co rano parzyć pyszną kawę, lecz także przez cały dzień zdobić kuchnię. Takie wymogi doskonale spełniają ekspresy klasy premium szwajcarskiej marki Jura.

Podobne artykuły