Zobacz jak stracić kilogramy na 7 dniowej diecie rosołowej

Zdrowie Data publikacji: 10 czerwca 2019

Dieta rosołowa jest dość ciekawa bo wszystkie posiłki w ciągu dnia prócz śniadania składają się z rosołu. Dieta przypadnie więc do gustu wszystkim fanom tej zupy. Jest ona sycąca, a co ciekawe chudy rosół dobowy zawiera tylko 45 kcal na 100 g. Wystarczy ugotować go na delikatnym białym mięsie bez skóry. Pamiętaj by podczas gotowania zebrać też tłuszcz, który nam nie jest potrzebny. Bardzo łatwo jest to zrobić po ugotowaniu o ostudzeniu umieszczając go w lodówce. Wtedy tłuszcz sam zbierze się na wierzchu zupy.

Rosół też stosowany jest jako lekarstwo na wiele chorób. Sam w sobie jeśli odpowiednio go przygotujemy jest niskokaloryczny. Ważny jest też dodatek. Makaron zwiększy jego kaloryczność do ok. 160 kcal na 100 g, a biały ryż do 60 kcal. Biały ryż ma jednak wysoki IG dlatego nie nadaje się na dietę, tak samo zresztą jak makaron z mąki pszennej. Dlatego w przepisie na tę dietę nie będziemy ich jeść. Wzbogacimy za to rosół warzywami i zjemy z niego mięso, dzięki czemu będzie sycącym posiłkiem o niskiej zawartości kalorii.

Dieta rosołowa

Zacznij od śniadania

Dzień zaczynamy od śniadania i warto zrobić sobie tutaj coś dobrego bo to jedyny posiłek, w którym nie będziemy jeść rosołu. Musimy jednak pamiętać o tym, że musi ono być niskokaloryczne. Jeśli potrzebujesz czegoś treściwego mogą to być kromka pełnoziarnistego pieczywa z duża ilością warzyw i chudą wędliną. Może to być też chudy twaróg, jogurt naturalny, płatki owsiane czy koktajl warzywno-owocowy.

Jemy mało, ale często

Pozostały posiłki jemy dość często ale w małej ilości. Możemy jeść co 2-3 godziny, tylko pamiętaj o tym by się zbyt mocno nie opychać. Dzięki temu utrzymasz metabolizm na wysokich obrotach i będzie optymalnie spalał zgromadzony w ciele tłuszcz do wytworzenia energii.

Przygotuj rosół

Rosół musi być chudy dlatego ja zrobiłam go na piersiach kurczaka. Porcja na cały dzień zawierała paczkę piersi z kurczaka, kilka dużych marchewek, pietruszkę, seler, 3 cebule i kawałek pora. To wszystko w niedużym garnku zalane wodą i doprawione solą, pieprzem, liściem laurowym i zielem angielskim. Ja gotowałam w szybkowarze, ale przez to był trochę mętny, ale za to szybko się robił.

Oprócz śniadania jadłam cztery posiłki dlatego pierś z kurczaka podzieliłam sobie na cztery części. Wrzucałam do miski i po równo starałam się dodać warzyw i bulionu. Nie miałam problemu z uczuciem sytości. Ale zjadłam wszystkie warzywa z zupy, nawet seler i cebulę, które zwykle wyrzucam :) Nie ma w sumie ograniczeń co do ilości porcji. Myślę, że spokojnie możecie zrobić sobie więcej bulionu i jeszcze trochę go dopić i zapełnić w razie potrzeby tym żołądek.

Nie poddawaj się

W ten sposób musisz wytrzymać tydzień. Największym problemem jest gotowanie tego rosołu. Ja robiłam to w szybkowarze, ale gdybym gotowała go w garnku musiałabym to robić wieczorem i na pewno nie robiłabym tego dłużej niż godzinę. Pamiętaj by podczas tej diety pić tylko wodę. Jeśli masz ochotę na kawę czy herbatę to bez cukru. Najlepiej czarną.

Rosół jest bardzo bogatym źródłem składników odżywczych. Dzięki warzywom i mięsu naprawdę można się dobrze nim najeść. Pamiętajcie, że jest to dieta krótkoterminowa, która ma zapewnić dobry efekt w krótkim czasie. Nie należy stosować ją długotrwale, a przed jej rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło artykułu: https://www.livestrong.com/article/425518-how-to-lose-weight-fast-on-chicken-soup-diet/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły