Jeśli palisz na zimę węglem to ta wiadomość nie jest dla Ciebie dobra

Lifestyle Data publikacji: 22 czerwca 2020

Jak podaje Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla (źródło), już od 1 lipca nie będzie można sprzedawać miału z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych. Oznacza to, że Polacy zostaną odcięci od najtańszego do tej pory paliwa, którym ogrzewali swoje domy podczas zimy.

Nie kupimy już miału węglowego

Miał był tanim paliwem i chociaż był on uważany za pełnoprawny rodzaj węgla to teraz już z niego nie skorzystamy. Minister Klimatu jest jedynym organem, który ma kompetencje do przedłużenia obecnych norm jakościowych dla węgla. Niestety mimo licznych apeli nie podjął on żadnych działań w tej sprawie. To oznacza, że od 1 lipca będzie trzeba już kupować inny rodzaj paliwa. To oznacza większe wydatki dla gospodarstw domowych.

Dla wielu rodzin może to być dodatkowy problem, gdy trzeba będzie zmienić rodzaj pieca, który wcześniej przeznaczony był właśnie do używania paliwa jakim jest miał z węgla kamiennego.

Jak zauważa IGSPW, decyzję tę odczuć mogą wszyscy. Z miału korzystali też przedsiębiorcy. Gdy dojdzie im koszt zmiany instalacji grzewczych i konieczność korzystania z droższego paliwa, również produkowane przez nich towary staną się droższe.

Podobne artykuły