Jeśli masz zwierzęta, włóż do pralki gąbkę do naczyń

Porady Data publikacji: 27 lipca 2023

Gąbeczka do mycia naczyń to przyrząd, z którego zwykle korzystamy w kuchni. Ma jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, a jedno z nich przyda wam się, jeśli macie w domu zwierzęta. Okazuje się, że włożona wraz z praniem do pralki może zdziałać cuda.

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się swoim trikiem, który zdobył dużą popularność. Sama posiada w domu trzy zwierzątka, a więc możemy domyślić się, że sierść na ubraniach jest dla niej sporym wyzwaniem. Udało się jej z nim uporać za pomocą kuchennej gąbeczki.

Wystarczy, że do pralki wraz z ubraniami włożymy gąbeczkę do mycia naczyń. Oczywiście powinna być czysta — nieużywana wcześniej w kuchni. Jednak podczas samego prania, możemy tę samą gąbeczkę wykorzystać wielokrotnie.

Do zielonej szorstkiej części, przyczepią się włosy i sierść, które znajdują się na ubraniu. Możecie je teraz ściągnąć, aby gąbeczkę wykorzystać ponownie. Z pewnością ułatwi to pranie każdemu, kto w domu posiada zwierzęta gubiące sierść lub włosy.

@giulia_cence #fyp #explore #viral #cleaning #cleaningtiktok #cleantok #cleanfreshhype #cleanfreshhype #cleaninghacks #laundry #laundryhacks ♬ Lovely Day – Bill Withers

Praktyczne zastosowania gąbeczki do mycia naczyń

Wykorzystanie gąbeczki kuchennej podczas prania to nie jedyne nietypowe zastosowanie tego przedmiotu, które warto znać. Możemy wykorzystać ją jako pochłaniacz wilgoci, który zapobiegnie psuciu się warzyw i owoców przechowywanych w lodówce. Wystarczy, że umieścimy ją w szufladzie na warzywa i owoce i wymienimy, gdy będzie już wilgotna.

Jeśli zdarzy Ci się przelać roślinę, to możesz uratować jej korzenie przed zgniciem, umieszczając w ziemi w doniczce gąbeczkę do naczyń. Pochłonie ona nadmiar wilgoci z gleby. To jeszcze nie wszystko. Za jej pomocą sierść usuniesz również z tapicerowanych mebli. Wystarczy przetrzeć je szorstką częścią, która idealnie zbiera włosy.

Podobne artykuły