Na co zwrócić uwagę wybierając program sprzedażowy dla multiagencji?

Porady Data publikacji: 12 września 2022

Odpowiedni program sprzedażowy może być cennym wsparciem dla każdego agenta ubezpieczeniowego. Tym bardziej, że efektywna sprzedaż ubezpieczeń i sprawna obsługa klientów to spore wyzwanie dla wielu multiagencji. Jednak, na co zwrócić uwagę wybierając tego typu narzędzie?

Program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych

Chociaż agenci ubezpieczeniowi od lat mają dostęp do wielu narzędzi usprawniających wykonywanie czynności agencyjnych warto przypomnieć, czym jest dedykowany dla nich program sprzedażowy. Aplikacje tego typu mają przede wszystkim ułatwiać wszelkie procesy obsługowe oraz te związane z zarządzaniem multiagencją. Co więcej, odpowiedni system może nie tylko zapewniać natychmiastowy dostęp do wszelkich informacji o klientach, ale także automatyzować powtarzalne czynności związane z obsługą ubezpieczeń. Jednak nie wszystkie programy dla agentów ubezpieczeniowych są sobie równe. Jak zatem wybrać ten, który będzie właściwy dla danej agencji?

Na co zwrócić uwagę wybierając program do multiagencji?

Szukając odpowiedniego programu sprzedażowego dla swojej agencji, warto wziąć pod uwagę unikalne potrzeby swojego zespołu. Z pewnością jest też kilka kluczowych funkcjonalności, na które należy wówczas zwrócić uwagę.

Jedną z nich jest automatyzacja procesu odnowień. Z pewnością tego typu rozwiązanie usprawnia czynności obsługowe związane ze wznowieniami umów. Umożliwia to utrzymane efektywnej komunikacji ze wszystkimi klientami, a co za tym idzie i swojego dotychczasowego portfela. Ale automatyzacja może dotyczyć także wysyłki powiadomień – to duża oszczędność czasu.

Właściciele multiagencji powinni także zweryfikować to czy dany program pozwala na raportowanie w czasie rzeczywistym. Funkcja ta daje wgląd w pracę całego zespołu oraz pokazuje wielkość realizowanej sprzedaży. Rozwiązanie to może wskazać obszary wymagające niezbędnych korekt, które będą miały za zadanie poprawę wydajności i produktywności pracowników. Zapewni to także bardziej spójny obraz tego jak funkcjonuje multiagencja.

Dobry program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych powinien także pozwalać na skuteczną kontrolę płatności. Zaletą będzie również moduł rozliczeniowy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

CRM ubezpieczeniowy i kalkulator składek? To już standard na rynku. Jednak istotne jest to, by wszelkie dane sprzedażowe były scentralizowane w jednym systemie. Dzięki temu pracownicy zyskają dostęp do informacji związanych z obsługą poszczególnych ubezpieczeń, ułatwi to komunikację z klientami i zminimalizuje ryzyko popełnienia błędu.

W obecnych czasach znaczenie ma także zdalny dostęp do systemu sprzedaży. Rozwiązania oferowane przez niektóre narzędzia np. takie jak program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent pozwalają na uruchomienie aplikacji w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu spotkanie poza biurem czy praca w domu nie będzie już wyzwaniem.

Program sprzedażowy dla agentów – funkcjonalności to nie wszystko

Bez wątpienia odpowiednie funkcje w programie sprzedażowym mają duże znaczenie. Jednak przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę jeszcze dodatkowe kwestie. Dla niektórych agentów koszty związane z użytkowaniem tego typu narzędzi mogą odgrywać kluczową rolę. Tym bardziej, że dodatkowe płatności związane z poszczególnymi funkcjami czy wysokie miesięczne opłaty mogą nie rekompensować korzyści wynikających z posiadania danego programu.

Istotne jest również, by system zapewniał bezpieczeństwo danych a także działał w oparciu o aktualne wytyczne KNF. Warto też zwrócić uwagę na to, czy przeniesienie bazy danych do nowego systemu będzie łatwe i czy twórcy danego narzędzia oferują wsparcie podczas tego procesu.

Doświadczenie pokazuje, że znalezienie odpowiedniego programu sprzedażowego może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie multiagencji. Warto wybrać mądrze, kierując się indywidualnymi potrzebami swojego zespołu oraz swoimi celami biznesowymi.

Podobne artykuły