Jeden prosty trik sprawi, że tulipany w wazonie postoją dłużej

Ogród Data publikacji: 09 lipca 2020 / Aktualizacja: 2024-04-29

Kochasz tulipany? Są one piękną dekoracją naszych wnętrz. Mają w sobie coś co napawa je ciepłem i ożywia. Z pewnością chcielibyście cieszyć się nimi dłużej i można to osiągnąć stosując jeden prosty trik. Dzięki niemu cięte tulipany przeżyją w wazonie dłużej.

Jak wydłużyć życie ciętym tulipanom

Sposób na wydłużenie życia ciętym tulipanom znajdziemy na TikToku. Petalsandpastry to konto w całości poświęcone kwiatom. Znajdziecie tam wiele pomysłów i inspiracji, które z pewnością przydadzą się wszystkim, którzy kochają kwiaty. Dzisiaj zaczerpniemy trik dla miłośników tulipanów.

Jeśli Twoje tulipany już opadły, to co musisz zrobić to wyjąć je z wazonu. Następnie do środka wrzuć jeden grosz.

Następnie oberwij zbędne liście. Zostaw po jednym dla dekoracji. Na sam koniec przytnij łodyżki tulipanów od dołu o ok. 2-3 centymetry. Cięcie wykonaj pod kątem 45 stopni. Nie powinno być ono szarpane, najlepiej użyć sekatora.

@petalsandpastry

Wait for the end results 🤯##TipTuesday ##hack ##florist ##MakeSomeoneSmile ##supportsmallbiz ##diy ##howto ##DontLeaveMe ##sidehustle

♬ Coffee for Your Head – Vinyll

Teraz możesz ponownie włożyć swoje tulipany do wazonu. Daj im teraz godzinę czasu, a zauważysz ogromną różnicę. Tulipany znów będą wyglądać jak świeżo przyniesione z ogrodu.

Podobne artykuły