Jakiego zapachu nie lubią mrówki – jak je odstraszyć?

Ogród Data publikacji: 04 czerwca 2021 / Aktualizacja: 2022-04-02

Chcesz pozbyć się mrówek z ogrodu, ale jednocześnie nie chcesz robić im krzywdy? Bardzo dobrze, bo to wielce pożyteczne stworzonka. Mimo, iż nie są przez nas zbyt lubiane, wykonują istotną pracę. Dlatego zamiast zabijać je przykładowo za pomocą mąki kukurydzianej, którą rozsypuje się wokół mrowisk, wykorzystać możemy inne sposoby. Podpowiemy Wam, jakie zapachy pomogą nam je odstraszyć i wypędzić z naszego ogrodu.

Zapachy odstraszające mrówki

Cynamon to jeden z produktów, który uwalnia zapach odstraszający mrówki. Zapewne masz go w swojej kuchni. Często wykorzystujemy go jako przyprawę do ciast lub deserów. Wystarczy, że rozsypiemy go w okolicach, w których widzieliśmy mrówki w naszym ogrodzie.

Kolejnym aromatem, którego nie lubią mrówki jest zapach tymianku. Tymianek możemy posiać w swoim ogrodzie. Robimy to wysiewając nasiona tymianku do gruntu od kwietnia do maja. Kolejną zaletą jest to, że później tymianek będziemy mogli wykorzystać w naszej kuchni.

Tymianek w ogrodzie

Lawenda to kolejna roślina, którą możemy posadzić w ogrodzie, aby odstraszyć mrówki. Jej piękny zapach nie jest dla mrówek zbyt zachęcający. Co więcej, pomoże nam ona również odstraszyć komary. Dlatego posiadanie jej w ogrodzie daje wiele korzyści. Działa ona na nas uspokajająco, dlatego świetnie sprawdzi się w strefie relaksu.

Istnieje również przepis na wodę odstraszającą mrówki. Wystarczy, że do dużej pięciolitrowej butelki wody wrzucimy główkę czosnku i garść pokrzyw. Odstawmy ją na kilka dni, a następnie taką wodą spryskujmy miejsca, w których w naszym ogrodzie są widoczne mrówki. To je odstraszy.

Podobne artykuły