Jakie wieszaki stojące wybrać do przedpokoju?

Wnętrza Data publikacji: 11 sierpnia 2021

Dobra organizacja i odpowiednio dobrane pod względem designu meble do przechowywania to klucz do stworzenia aranżacji przedpokoju, który jest jednocześnie funkcjonalny i stylowy. Wieszaki stojące stanowią proste rozwiązanie, dzięki któremu zalegające w tym pomieszczeniu kurtki, płaszcze, czapki czy szaliki mogą znaleźć właściwe dla nich miejsce. Jak dobrać taki dodatek do swoich potrzeb?

Wieszak stojący nie tylko do dużego przedpokoju

Mogłoby się wydawać, że miejsce na wieszak stojący znajdzie się wyłącznie w dużym, przestronnym przedpokoju. Tymczasem dodatek tego typu może charakteryzować się konstrukcją, która nie tylko pomoże zaprowadzić we wnętrzu porządek, ale również stworzy dodatkowe miejsce do przechowywania. W naprawdę wąskim przedpokoju można zdecydować się na wysoki wieszak stojący, który pozwoli odwieszać garderobę na wysokości wzroku, co nada aranżacji lekkość i optycznie ją odciąży. Warto pamiętać jednak, że dodatki do przedpokoju o małym metrażu powinny być jak najprostsze i nie mogą oferować zbyt wielu haków. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także wybór wieszaka stojącego z siedziskiem lub z półkami do przechowywania butów oraz akcesoriów, takich jak czapki, szaliki czy rękawiczki. 

Wieszaki stojące a wystrój wnętrza

Wybór dodatków do przedpokoju jest na tyle bogaty, że zakup modelu odpowiedniego do danej aranżacji wnętrza nie stanowi żadnego problemu. Wieszaki stojące mogą mieć prostą, tradycyjną lub designerską formę. Wykonywane są również z różnego typu materiałów, dających odmienny efekt wizualny. Drewniany wieszak jest najbardziej klasyczny. Ma ciepły charakter, który świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, surowych, minimalistycznych. Wieszaki stojące metalowe stworzone zostały z myślą o aranżacjach loftowych i industrialnych. Idealnie wpisują się w styl innych elementów umeblowania i wyglądają efektownie na tle betonowych czy ceglanych wykończeń. 

Wieszaki stojące z lustrem, szafką lub półką

Kiedy aranżację wnętrza ogranicza ciasna przestrzeń, warto zdecydować się na rozwiązanie dwa w jednym. Wieszaki stojące często zestawiane są z dodatkiem takich elementów jak półka na akcesoria, szafka na buty czy niewielkie lustro. Taki wielofunkcyjny produkt pozwoli rozwiązać problem braku miejsca na pełne wyposażenie przedpokoju, a jednocześnie umożliwi maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni i zagospodaruje ją w sposób najbardziej estetyczny. Piękny przedpokój to bowiem wnętrze, w którym wszystko znajduje właściwe sobie miejsce. 

Podobne artykuły