Barek w salonie – czy warto go mieć?

Wnętrza Data publikacji: 21 kwietnia 2020

Każdy z nas ma inny pomysł na urządzenie wnętrza. Ważne jedynie, by zawsze kierować się własnymi potrzebami i urządzać mieszkanie czy dom tak, aby liczyła się nie tylko funkcjonalność, ale żebyśmy mogli czuć się tutaj naprawdę dobrze. Dla niektórych niezbędnym wyposażeniem będą pojemne szafy, które pomieszczą kolekcję ubrań. Dla kogoś innego regały pełne książek, a jeszcze inni naprawdę lubią kontakt z drugim człowiekiem, dlatego weekendowe posiadówki ze znajomymi to konieczność. Może więc jest to najlepszy czas, by kupić barek do salonu?

Urządzanie salonu

Jak urządzić mały salon, jeżeli lubimy często zapraszać gości i urządzać w domu imprezy? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli, które sięgają aż po sam sufit. Jeżeli chcemy mieć miejsce zarówno na barek, jak i kolekcję książek – z ratunkiem przybywają wysokie, ale wąskie regały. Niektóre z przedmiotów – w tym także książki – można umieścić na półkach zainstalowanych pod samym sufitem. Potrzebne będzie tylko odpowiednie krzesło albo składana drabinka, by bez problemów sięgać po potrzebne rzeczy. 

Możliwości zaoszczędzenia miejsca jest naprawdę wiele. Warto wykorzystać nawet przestrzeń pod oknami, ponieważ jest ona idealna na dodatkowe, zabudowane szafki – a sam parapet można zaadaptować jako miejsce do siedzenia. Jeżeli zapraszamy dużo gości, to świetną opcją okazują się składane krzesła, które po użyciu można szybko schować do szafki bądź za zasłonami. 

Podczas imprez lub też rodzinnych spotkań potrzebne jest miejsce, w którym możemy trzymać różne napoje – w tym także alkohol. Jeżeli w domu są dzieci, szafki muszą być poza ich dostępem; można umieścić je wyżej albo zamykać na klucz. Szafki powinny być także bardzo pojemne, bo butelki często mają różne wymiary i lubią zajmować dużo przestrzeni.

Nowoczesne barki 

Barek – nowoczesny czy też klasyczny – zawsze powinien odpowiednio pełnić swoją rolę. Niektóre z nich posiadają specjalne przegródki na trunki, inne natomiast posiadają roboczy blat, na którym można przygotowywać drinki. Warto też połączyć obie te funkcje. Nowoczesne barki często posiadają jeszcze więcej udogodnień niż starsze meble – miejsca na podłączenie sprzętów, dodatkowe podświetlenie itp. Do wyboru jest tak dużo wariantów, że nieważne, czy nasz salon urządzony jest w stylu skandynawskim, klasycznym, industrialnym czy eklektycznym – zawsze znajdziemy coś dla siebie. 

Oprócz samego barku warto postawić także dodatkowy stolik i siedzenia. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się wysokie meble – takie jak stoły, z których można korzystać w pozycji stojącej. Na pewno są one nam dobrze znane z piwiarni lub barów, ale o dziwo coraz częściej trafiają też do mieszkań i domów. Zastąpić może je długi, podwyższony blat roboczy. 

Do takich mebli niezbędne jest krzesło znane jako hoker – posiada możliwość regulacji wysokości. Hoker może mieć oparcie, ale równie często spotykane są modele w formie taboretu, które łatwo wsunąć pod wystający blat. 

Barek – nowoczesny mebel, który może nie znajduje się w każdym mieszkaniu, ale warto rozważyć jego zakup, jeżeli naprawdę lubimy spotkania towarzyskie, a nasz dom otwarty jest dla rodziny i przyjaciół!

Podobne artykuły