Deski podłogowe do sypialni: 6 inspiracji

Wnętrza Data publikacji: 04 lipca 2019

Podłoga z naturalnego drewna dodaje wnętrzu przytulności. Ociepla pomieszczenie i jest komfortowa w użytkowaniu. Właśnie na takim efekcie w sypialni zależy nam najbardziej, więc deski podłogowe wpisują się w taką aranżację idealnie. Z ich pomocą stworzymy w alkowie niepowtarzalny klimat, który sprawi, że nie będziemy chcieli z niej wychodzić. Jakie deski podłogowe będą najlepsze do sypialni?

fot. Fot. Jacoba Titicaca Molti Deska Barlinecka

Za drewnianą podłogą w sypialni przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim naturalne drewno ociepla wnętrze i pasuje do wielu stylów aranżacji. Jest też przyjemne i ciepłe w dotyku, a w sypialni zdarza nam się spacerować boso. Deski podłogowe mają również właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu i zanieczyszczeń, co w sypialni ma bardzo duże znaczenie. Są też odporne na zniszczenia i można je wielokrotnie poddawać renowacji. Co najważniejsze, drewno to solidny materiał, który wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat.

Lite czy warstwowe?

Spośród desek podłogowych do wyboru mamy lite i warstwowe. Pierwsze wykonane są z jednego kawałka drewna. Z czasem ich montaż stał się coraz łatwiejszy, a dzięki uprzedniemu olejowaniu lub lakierowaniu nie wymagają one dodatkowej obróbki po montażu. Naturalne drewno będzie jednak pracować pod wpływem wilgoci i temperatury, więc z czasem deski mogą się odkształcać. Nie można ich też stosować przy ogrzewaniu podłogowym.

Z kolei deski warstwowe doskonale się do tego nadają. Na kolejne warstwy składają się polakierowane drewno europejskie lub egzotyczne i konstrukcje z drzewa iglastego ułożonego, w zależności od warstwy, pod różnym kątem. Taka budowa deski sprawia, że jest ona bardziej odporna na działanie wilgoci i temperatury. Nie ulega odkształceniom i można ją kilkukrotnie poddawać cyklinowaniu i lakierowaniu.

– Odpowiednio dobrana podłoga może tworzyć w sypialni niepowtarzalny klimat i stać się inspiracją dla całej aranżacji – podkreśla Beata Mierzejewska-Kula, ekspert KOMFORT. – Oferta desek podłogowych nie jest tak szeroka, jak w przypadku paneli, ale kolorystyka i wzory są bardzo zróżnicowane, więc bez problemu dobierzemy podłogę do każdego rodzaju aranżacji – dodaje.

Eklektyczna

Styl eklektyczny to połączenie dwóch, często skrajnie różnych, stylów aranżacji. Może to być zestawienie nowoczesności z retro czy stylu klasycznego z industrialnym. Najważniejsze to zachować odpowiednie proporcje. Ciemne meble stylizowane na XIX-wieczną Anglię w połączeniu z jasną podłogą stanowią odważne, ale wysmakowane połączenie. Deska barlinecka Dąb Kremowy sprawdzi się w tej stylistyce idealnie.

Skandynawska

Sypialnia urządzona w skandynawskim stylu charakteryzuje się jasnymi kolorami – beżami, brązami i bielą. Podstawą takiej aranżacji jest jasna, wręcz biała podłoga, która nadaje wnętrzu przestrzeni i optycznie powiększa sypialnię. Jesion Alabaster to wyjątkowa propozycja, która przypomina bielone deski, tak ukochane przez Skandynawów. Na takim tle świetnie prezentują się drewniane meble i inspirowane naturą dekoracje.

Podobne artykuły