Jakich dodatków nie może zabraknąć w salonie?

Wnętrza Data publikacji: 27 stycznia 2021
firanki,firany

Salon jest ważną częścią każdego mieszkania- to właśnie głównie tam toczy się życie towarzyskie wszystkich domowników. Jest to miejsce, w którym często przyjmujemy gości i spędzamy mnóstwo czasu. Warto więc dołożyć starań, by było ono przytulne. Efekt ten uzyskamy, dobierając odpowiednie dodatki, takie jak firany czy obrusy.

  1. Jakie firany do salonu będą odpowiednie?
  2. Koce i obrusy – jak je dobierać?
  3. O jakich jeszcze dodatkach musimy pamiętać?

Podpowiadamy, czym się kierować w doborze tych elementów dekoracyjnych oraz gdzie najlepiej jest je zakupić.

Jakie firany do salonu będą odpowiednie?

Aby dobrać firanki do naszego salonu, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest rozmiar naszego pomieszczenia – w przypadku niewielkich przestrzeni, sprawdzą się firanki z woalu lub też innych lekkich materiałów. W ten sposób możemy powiększyć optycznie powiększyć pokój oraz nieco go rozświetlić.

Kolejnym elementem jest wybór kolorystyki naszych firanek. Najczęściej wybierane są te w kolorze białym, gdyż jest on na tyle uniwersalny, że pasuje do niemal każdego wnętrza. Bez problemu dopasujemy do nich zasłonki, które mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych. Gdy jednak chcemy dodać naszemu wnętrzu nieco charakteru, możemy zdecydować się na firanę białą przełamaną innym, odważniejszym kolorem. Najlepiej sprawdzą się firanki szyte na zamówienie, gdyż w ten sposób, uzyskamy dokładnie taki efekt, o jaki nam chodzi.

Koce i obrusy – jak je dobierać?

Gdy już odpowiednio zadbamy o oprawę naszych okien, warto zaplanować zakup kolejnych dodatków. Warto odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe, takie jak kasandra.com.pl i zapoznać się z ich ofertą. Znajdziemy tam najnowsze i najmodniejsze rozwiązania.

Wybierając koce i obrusy do naszego salonu, dobrze jest kierować się kolorystyką panującą w tym pomieszczeniu. Jeżeli posiadamy już dodatki w określonym kolorze, np. fioletowe firanki, warto jest zakupić tekstylia o podobnej barwie. Ciekawy koc lub narzuta na kanapę, barwny obrus czy też wzorzyste pościele mogą dodać charakteru niejednemu pomieszczeniu.

O jakich jeszcze dodatkach musimy pamiętać?

Kiedy nasz salon jest już wzbogacony o takie dodatki jak: zasłony, firany, obrusy i koce, możemy przejść do zakupu tych mniejszych elementów. Mogą być dekoracyjne ramki, w których umieścimy ważne dla nas zdjęcia, kolorowe obrazki czy też świeczki zapachowe. Nie możemy zapomnieć o poduszkach, które ułożone na kanapie sprawią, że to miejsce wyda się jeszcze bardziej przytulne.

Podobne artykuły