Jakich specjalistów wybrać do remontu?

Mój dom Data publikacji: 17 listopada 2023

Prędzej czy później przychodzi konieczność przeprowadzenia remontu domu, całego albo tylko poszczególnych pomieszczeń. W zależności od skali przedsięwzięcia, niektóre prace możemy wykonać samodzielnie, do wielu jednak wskazane lub wręcz niezbędne będzie zatrudnienie fachowców.

To, jakich konkretnie specjalistów powinniśmy zatrudnić, remontując dom, zależy oczywiście od skali i zakresu planowanych prac. Przykładowo, jeśli obejmą one kwestie związane z instalacją elektryczną, wodną czy gazową, niezbędna będzie pomoc fachowców dysponujących odpowiednimi uprawnieniami. Z drugiej strony, w polskim społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie, iż część prac warto jest wykonać samodzielnie, zamiast zatrudniać specjalistę, ponieważ w ten sposób da się zaoszczędzić. Nie jest to jednak takie oczywiste. Spójrzmy na poniższe przykłady.

Czy warto zatrudniać malarza?

Malowanie ścian wydaje się prostym zadaniem. Ale to tylko pozory. W praktyce powierzchnię ścienną trzeba najpierw odpowiednio przygotować, np. likwidując rysy, pęknięcia czy inne uszkodzenia, a do tego potrzebna jest już wiedza, narzędzia i odpowiednie materiały. Samo malowanie, rozumiane jako kładzenie farby, też jest czynnością znacznie bardziej wyczerpującą, niż mogłoby się wydawać. Zły dobór farby lub łatwy do popełniania błąd w jej kładzeniu mogą wiązać się z koniecznością korekt, co z kolei powoduje stratę czasu, nerwów i pieniędzy.

Toteż fachowcem, z usług którego zdecydowanie warto skorzystać podczas remontu, jest malarz. Dysponuje on wiedzą specjalistyczną oraz doświadczeniem, nie wspominając o odpowiednich narzędziach i materiałach. Wie, jakie farby czy podkłady zastosować w konkretnym pomieszczeniu, może nam więc doradzać w tym zakresie. Pracuje sprawnie i wydajnie, pomalowanie ścian zajmie mu o wiele mniej czasu, niż gdybyśmy wzięli się za to sami. Do tego dochodzi dokładność i mniejsze niż w przypadku samodzielnej pracy ryzyko błędów. Uczciwy profesjonalista daje również gwarancję i rękojmię na swoje usługi, dzięki czemu możemy spać spokojnie. Zatrudnienie profesjonalnego malarza oznacza więc zaoszczędzenie czasu, nerwów, a przede wszystkim pieniędzy.

Glazurnik – czy będzie nam potrzebny?

W niektórych pomieszczeniach, na czele z łazienką, warto jest położyć glazurę. Dzięki temu podłoga oraz ściany zyskują na estetyce, a z danego pomieszczenia korzysta się o wiele milej i praktyczniej.

Kładzenie płytek jest kolejną pracą remontową, jaka wydaje się stosunkowo łatwa w samodzielnym wykonaniu. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w tym zakresie, wcale się ona taką nie okaże. Przeciwnie, wymaga znacznej precyzji i stosowania odpowiednich narzędzi, a ukształtowanie podłogi czy ścian może ją znacząco utrudnić. Dlatego do grona fachowców, którzy podczas remontu będą nader pomocni, zalicza się też glazurnik. Sprawnie i z zachowaniem dużej dokładności położy on płytki nawet w trudno dostępnych zakamarkach, co pomoże nam zaoszczędzić przede wszystkim czas, nie wspominając o nerwach. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych narzędzi i materiałów, glazura ułożona przez dobrego fachowca wyglądała będzie estetycznie i posłuży przez długie lata. Glazurnik, dzięki swojej wiedzy, może też doradzać nam w zakresie wyboru płytek do danego pomieszczenia.

Gdzie znaleźć dobrych fachowców?

Jeśli remontujemy dom i poszukujemy fachowców, zdecydowanie warto zajrzeć na https://www.oferteo.pl/. Znajdziemy tam zweryfikowane ogłoszenia licznych firm z odpowiadającego nam regionu, opinie klientów czy porównywarkę ofert. Z wybranym wykonawcą szybko nawiążemy kontakt za pośrednictwem maila, telefonu lub chatu. Możemy również zamieścić własną ofertę – wówczas pozostanie nam tylko zaczekać, aż specjaliści sami się do nas zgłoszą.

Podobne artykuły