Jak zrobić skaczące bańki mydlane – super zabawa z dziećmi

Parenting Data publikacji: 20 maja 2024

Zabawa z dzieckiem jest najlepszym sposobem, żeby zbudować z nim silną więź. Niejednokrotnie jako rodzice przegrywamy obecnie z atrakcyjną dla naszych pociech elektroniką. Musimy się wykazywać coraz większą kreatywnością, aby zachęcić dziecko do aktywności poza światem wirtualnym.

W sklepach roi się od ciekawych gadżetów, które mogą urozmaicić wspólny czas. Niestety, zazwyczaj są one drogie i na dodatek bywa tak, że najmłodsi szybko się nimi nudzą. Jeżeli szukasz sposobów na oryginalną zabawę ze swoją pociechą bez wydawania kroci, możesz poszukać kreatywnych patentów na domową frajdę, które przygotujesz samodzielnie.

Takie rozwiązania mogą być też pomocne, jeśli chcesz zachwycić małych gości podczas imprezy urodzinowej. Jednym z idealnych pomysłów na pozbycie się nudy, może być wspólne przygotowanie baniek mydlanych – ale nie takich zwykłych, bo skaczących. Swoim przepisem na niezapomnianą atrakcję, podzieliła się animatorka prowadząca warsztaty i animacje dla dzieci.

Czego potrzebujesz do zabawy?

Na początku przygotuj wszystkie niezbędne materiały. Będziesz potrzebować:

  • miski do rozrobienia mikstury,
  • 1 łyżki płynu do mycia naczyń (najzwyklejszego, bez dodatku balsamu itp.),
  • 4 łyżki wody,
  • 2 łyżki cukru pudru,
  • bawełnianej lub wełnianej rękawiczki,
  • plastikowej słomki.

Jak sporządzić płyn?

Do niewielkiej miski wlej łyżkę płynu do zmywania naczyń. Następnie wsyp do niego cukier puder. W kolejnym kroku dodaj do mikstury 4 łyżki wody. Całość dokładnie wymieszaj. Końcówkę plastikowej słomki przetnij, tak aby powstałe z nacięcia fragmenty słomki utworzyły kształt krzyżyka.

Jak się bawić?

Jeżeli masz już przygotowany w misce płyn i słomkę, załóż tylko na rękę rękawiczkę. Słomką zasysaj płyn i dmuchaj w nią tak, aby stworzyć bańkę w odpowiadającym ci rozmiarze. Dzięki rękawiczce możesz odbijać powstające w ten sposób bańki mydlane, bez obawy o to, że pękną. Jeśli chcesz bawić się w większym gronie, wystarczy przygotować więcej słomek, rękawiczek i oczywiście płynu. Kto nie kocha baniek mydlanych? Dodatkowo takich, którymi można się bawić, a one od razu nie pękają? Wypróbuj ten patent i spraw dzieciom mnóstwo frajdy.

Zabawa nie musi być droga

Rolkę z prezentacją pomysłu znajdziesz na Instagramie. Na swoim profilu „zdobywcytalentow”, animatorki dzielą się tam też innymi, bardzo ciekawymi i kreatywnymi pomysłami na niezapomniane chwile z dziećmi. Znajdziesz tu choćby przepis na domową ciastolinę, bombę z opakowania po zabawce z jajka niespodzianki lub rozbudzające ciekawość doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Podobne artykuły