10 gadżetów do 20 zł, które ułatwią Ci opiekę nad dzieckiem!

Parenting Data publikacji: 02 marca 2019

Chcesz sprawić by opieka nad dzieckiem była trochę łatwiejsza? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 gadżetów do 20 zł, które przydadzą się każdemu rodzicowi. Wszystkie pochodzą z GearBest. Jest to Chiński sklep, ale nie musicie się przejmować. Już parę razy tam zamawiałam i wszystko bez problemu doszło i co ciekawe dużo szybciej niż na Alie. Możecie również zobaczyć poradnik jak kupować na GearBest.

1. Daszek do mycia głowy

Nie wiem jak Wasze dzieci, ale u mnie mycie głowy zawsze wiązało się z wojną. Najgorsze są oczywiście uszy i oczy. Gdy woda zacznie do nich lecieć dziecko wpada w histerię. Można temu zapobiec, ale zazwyczaj potrzebna jest pomoc drugiej osoby podczas mycia. Aby sobie to ułatwić przyda się taki daszek, który chroni uszy i oczy przed wodą, a dzięki temu łatwiej jest umyć dziecko :)

2. Przedłużenie wylewki

Kiedyś wylewki w zlewach były dłuższe. Dzisiaj te montowane bezpośrednio w umywalce są bardzo krótkie, a to sprawia, że dziecko ma problem z dosięgnięciem do strumienia wody. Taka nakładka rozwiąże ten problem :)

3. Miarka do stóp

Jeśli planujesz kupić dziecku buty, ale nie możesz zabrać go ze sobą to taka miarka do stóp z pewnością Ci się przyda. Posiada blokadę na piętę i miarkę w centymetrach. Dzięki temu bez problemu kupisz dziecku odpowiedni rozmiar. Wystarczy później w sklepie przyłożyć zamiast stópki dziecka wkładkę z nowego buta.

4. Zabezpieczenie główki dziecka w foteliku

Gdy dziecko śpi podczas podróży samochodem jego główka staje się bezwładna, a podczas ostrego hamowania jest to wielkim zagrożeniem nawet dla jego życia. Nie mówiąc o tym, że po prostu spada na boki, a ty musisz ją trzymać. Ta opaska rozwiązuje ten problem. Wystarczy zahaczyć ją o fotelik i miękką stroną przyłożyć o czoło. Główka będzie stabilna.

5. Elektroniczny termometr

Chcesz dokładnie wiedzieć ile stopni ma woda, w której zamierzasz wykąpać dziecko? Ten elektroniczny termometr świetnie się sprawdzi. Do tego jest tani :)

6. Smycz dla smoczka

Smoczek upadający na ziemię, zwłaszcza gdzie jesteśmy gdzieś gdzie mamy jak go umyć to duży problem. Możemy temu zapobiec zapinając go na takiej smyczy :)

7. Rękawiczki z gryzikiem

Gdy dziecko ząbkuje lubi gryźć różne rzeczy aby rozmasować dziąsła. Wtedy bardzo przydatne mogą się okazać takie rękawiczki z gryzikiem :)

8. Lejek do sikania dla dziewczynek

Chłopca łatwo jest odsikać gdy jesteśmy gdzieś w podróży czy na spacerze w górach. Problem pojawia się z dziewczynką. Tutaj jednak przydatny może okazać się taki lejek. Końcówka pasuje do butelki. Można oczywiście też w ten sposób pozwolić wysikać się chłopczykowi.

9. Bransolety ze smyczą

Służą do spacerowania z dzieckiem tak by nie mogło od nas zbyt daleko odejść. Dzięki temu masz wolną rękę, dziecko może iść samo, ale masz pewność, że nie ucieknie Ci gdzieś w tłumie. Ciekawy gadżet :)

10. Blokada do szuflad

Boisz się, że dziecko przytrzaśnie sobie palce zamykając szufladę? Oto prosta blokada, która nie pozwoli domknąć szuflady, a dzięki temu paluszki pozostaną całe :)

Podobne artykuły