Jak zrobić popcorn z woreczka bez kuchenki mikrofalowej?

Kuchnia Data publikacji: 27 sierpnia 2019 / Aktualizacja: 2024-04-29

Seans filmowy w domowym zaciszu i świeży, aromatyczny oraz jeszcze ciepły popcorn. Brzmi dobrze, prawda? Szybkim sposobem na przygotowanie popcornu jest kupienie popcornu w woreczku do przygotowania w kuchence mikrofalowej. Nie każdy jednak ją ma lub chce z niej korzystać. Ale to nie problem. Możecie kupić ten sam popcorn i przygotować go równie szybko bez niej. Oto prosty sposób, dzięki któremu tego dokonacie.

Popcorn bez mikrofalówki

Pamiętacie, jak wcześniej robiło się ziarna popcornu? Potrzebowaliśmy ziaren kukurydzy, które przygotowywało się w oleju. Chwilę to zajmuje, a popcorn przygotowany w ten sposób będzie dość tłusty. Możemy jednak zrobić go szybciej, kupić popcorn do mikrofalówki i przygotować go na kuchence.

Wystarczy, że rozerwiesz woreczek, a następnie zawartość przesypiesz do garnka. Nie musisz dodawać niczego więcej. Pamiętaj tylko by nie ustawiać pełnej mocy kuchenki. Ustaw ją na 50%. Przykryj garnek pokrywką i zaczekaj. Wystarczy kilka minut, aby ziarna wystrzeliły, a po kuchni rozniósł się zapach świeżego popcornu. Dzięki temu przygotujesz popcorn bez oleju i dużo szybciej. Zrobisz w ten sposób popcorn przeznaczony do przygotowania w mikrofalówce, nawet gdy jej nie masz w swojej kuchni.

Podobne artykuły