Jak znaleźć dobry materac?

Porady Data publikacji: 28 listopada 2023

Materac powinien zapewniać ciału komfortowy wypoczynek w pozycji leżącej. Materac do spania nie powinien być przypadkowo zakupionym produktem: jego parametry mają istotne znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Istnieje wiele czynników, które wpływają na dobranie właściwego materaca. Warto poznać podstawowe z nich.

Jak wybrać dobry materac?

Na wybór materaca wpływ ma kilka istotnych czynników: waga użytkownika, jego osobiste preferencje, pozycja spania, czynniki zdrowotne oraz wielkość łóżka. Jeszcze wnikliwiej podejść należy do sprawy, wybierając jeden materac dla pary (najczęściej będą to materace 160x200cm oraz materace 180×200 cm). 

Dlaczego wybór materaca dla pary jest tak istotny? Przede wszystkim, produkt powinien zapewniać pełen komfort obydwu partnerom, czyli być dostosowanym do ich budowy ciała. Materac nie może także przenosić drgań, gdyż wówczas nacisk ciała cięższego z partnerów nie pozwalałby na komfortowy wypoczynek drugiego.

Twardy czy miękki materac?

materac-kieszeniowy.jpg

Lepszy jest twardy materac czy miękki? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wciąż pokutuje błędne przekonanie, że tylko twarde materace są zdrowe. Nic bardziej mylnego! Twardość materaca powinien wyznaczać ciężar ciała użytkownika oraz pozycja, w której najczęściej śpi. Dobrze dobrany materac będzie właściwie podpierał kręgosłup, pozwalając na zachowanie naturalnych krzywizn organizmu.

A jaka twardość materaca będzie odpowiednia dla pary? Problem łatwo rozwiązać, jeśli między partnerami nie ma zbyt dużej różnicy w masie ciała. Sprawa komplikuje się, gdy różnica ta jest znaczna. Tu warto poszukać materaca posiadającego dwie różne twardości. Nie jest to popularne rozwiązanie, niemniej jednak materace 180x200cm dla par znaleźć można i części polskich producentów – w ofercie ma je m.in. sklep Materace Dla Ciebie.

Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj komponentów, z jakich wykonano materac. Z czego powinny być zrobione dobre materace do spania?

Materace piankowe

materac-pisankowy-z-lateksem.jpeg

Czy materac piankowy 180x200cm zapewni komfort snu w dwuosobowym łóżku? Jak najbardziej jest to możliwe! W sklepie Materace Dla Ciebie znajdziesz szeroki wybór dwuosobowych materaców piankowych, w tym materace lateksowe, materace z pianki wysokoelastycznej, pianki poliuretanowej, pianki visco oraz modele z przekładkami kokosowymi. 

Nowoczesne materace piankowe mają swoich zwolenników: dobrze dopasowują się do kształtu ciała (szczególnie pianki termoelastyczne), są wyjątkowo trwałe (pianka poliuretanowa), pianki mają także dobre właściwości antybakteryjne i zapewniają odpowiednią wentylację materaca. Wielu użytkowników chwali sobie materac lateksowy, który posiada wysoką sprężystość i zapewnia doskonały komfort w czasie snu. Pośród wysokiej jakości materaców lateksowych również znaleźć można materace 180x200cm.

Materace sprężynowe

pocket_przekroje_apollo_5c8b95ca630ce.jpg

Pośród modeli sprężynowych na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe. Dlaczego? W materacach kieszeniowych znajdziemy dużą ilość sprężyn umieszczonych w pojedynczych saszetkach (kieszeniach). Taki materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Nazywa się to wysoką elastycznością punktową. Jest to odpowiedni materac dla par, gdyż nacisk ciała jednego z partnerów nie wpływa na wygodę drugiego.

Czy dobrze dobrany materac można kupić w Internecie?

Wiesz już mniej więcej jaki materac wybrać, ale nie wiesz, gdzie kupić dobry materac? Czy da się wybrać materac przez Internet? U profesjonalnych sprzedawców jest to możliwe! Sklep internetowy Materace Dla Ciebie to przykład, że dobór idealnego materaca “na odległość” jest możliwy. Ten polski dystrybutor przoduje w produkcji materaców najwyższej jakości. Z kolei wykwalifikowani konsultanci pomagają klientom dobrać materac do wagi, preferencji i kształtu ciała, w dodatku każdy produkt możesz bezpłatnie testować przez 30 dni – dzięki temu bez ryzyka sprawdzisz, że komfort wypoczynku na wybranym przez Ciebie materacu 180×200 cm spełnia Twoje oczekiwania!

Podobne artykuły