Jak zrobić generalny remont bez problemów?

Porady Data publikacji: 2023-03-06

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza ten generalny, gdy lokum kupuje się na rynku wtórnym. Wówczas każde pomieszczenie trzeba urządzić od nowa, zaczynając od podłóg, a na nowym wyposażeniu i dodatkach kończąc. Jak zatem zabrać się za generalny remont, by osiągnąć zamierzony efekt sprawnie i bezproblemowo?

Konkretny projekt przede wszystkim

Przede wszystkim podstawą udanego remontu jest projekt aranżacji wnętrza. Zanim którakolwiek ekipa przystąpi do pracy musi wiedzieć, co i gdzie ma zrobić. Z tego też względu trzeba się zastanowić, czy obecny układ pomieszczeń zostaje, czy jednak będą zmiany i zamieni się miejscem salon i sypialnię lub czy połączy się składzik z łazienką. Każdą dużą zmianę trzeba zaplanować zanim ruszą prace. Kolejną istotną kwestią jest rozmieszczenie mebli i wszystkich sprzętów AGD. Pralka, wanna, zmywarka czy też każdy zlew potrzebują podciągnięcia instalacji wodnej, a ilość gniazdek i ich wysokość powinna być dostosowana do wysokości i rozmieszczenia urządzeń elektrycznych i potrzeb mieszkańców. Potem przychodzi kolej na wybór materiałów wykończeniowych – płytki, małe kafelki, panele a może parkiet? Do tego powinny być w takich kolorach, by współgrać z barwą ścian i wymarzonymi meblami.

Jak widać, zaaranżowanie mieszkania na nowo nie jest łatwe, stąd też z pomocą może przyjść biuro architektów, które oferuje profesjonalne projektowanie wnętrz pod klucz. To usługa, w skład której wchodzi przygotowanie projektu i kompleksowe wykończenie wnętrz pod klucz. Wybierając taką opcję, to po stronie pracowników biura będzie spoczywać praca nad projektem, a nie na właścicielach nieruchomości. To oni rozplanują nowy układ, rozmieszczą sprzęty i dobiorą meble oraz dodatki, tak by wpasowały się w gust i potrzeby przyszłych mieszkańców.

projektowanie wnętrz pod klucz

Zgranie prac fachowców w czasie

Mając już własny projekt koncepcyjny i decydując się na samodzielne nadzorowanie prac remontowych, najpierw trzeba znaleźć odpowiednią ekipę lub ekipy fachowców. Nie jest to takie łatwe jak się wydaje, ponieważ wybór jest spory, ale nie wszystkich cechuje terminowość i wysoka jakość. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zgrania prac w odpowiednim terminie. Im lepszy fachowiec, tym większy popyt na jego usługi. Znalezienie więc i zgranie wszystkich fachowców wymaga dużych nakładów czasu, zanim w ogóle zostanie zdrapana farba choćby z jednej ściany.

Z tego też względu projektowanie wnętrz pod klucz cieszy się taką popularnością, nie tylko przy wykończeniach nowych wnętrz. Biuro projektowe, z uwagi na swoje doświadczenie, pomoże przeprowadzić profesjonalny remont, gdyż ma swoje sprawdzone ekipy fachowców. Dzięki temu pracownicy biura mogą sprawnie znaleźć wykonawców i koordynować prace budowalne i wykończeniowe. To oni dopilnują by na każdym etapie wszystko przebiegało zgodnie z planem, a mieszkanie finalnie wyglądało tak jak w projekcie.

Projektowanie wnętrz pod klucz to po prostu optymalne rozwiązanie, by zaoszczędzić swój cenny czas i sporo stresu. Wraz z pomocą biura generalny remont nie będzie już tak dużym wyzwaniem i przebiegnie sprawnie. Warto więc przemyśleć tę opcję i sprawdzić oferty biur z okolicy.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły