Jak wyprać kurtkę zimową puchową?

Porady Data publikacji: 02 stycznia 2021 / Aktualizacja: 2021-01-31

Jak wyprać zimową kurtkę puchową aby jej nie zniszczyć? Dzisiaj podpowiemy Wam jak prać zimowe kurtki, które są delikatne. Złe ich wypranie może zbić wkład, a przez to kurtka stanie się mniej ciepła i nie zapewni nam już odpowiedniej izolacji podczas niskich temperatur.

Bardzo ważne jest to by zawsze zapoznać się z ulotką producenta. Na tej znajdziemy najważniejsze informacje na temat tego w jaki sposób możemy prać kurtkę. Są tam istotne dla nas wskazówki dotyczące temperatury prania czy obrotów. Jeśli nie zastosujemy się do nich, bardzo możliwe jest zniszczenie kurtki podczas jej prania.

Zawsze gdy pierzemy kurtkę sprawdzamy zawartość wszystkich kieszeni. Jeśli coś w nich się znalazło oczywiście wyjmujemy te przedmioty, a kieszenie zamykamy. Kurtkę zapinamy i obracamy ją na lewą stronę.

Jak prać kurtki z puchu?

Kurtki puchowe są bardzo wygodne, gdyś są lekkie. Są również ciepłe, ale niestety też bardzo łatwo jest zniszczyć je podczas prania.

Kurtki zazwyczaj wirujemy na mniejszej ilości obrotów niż odzież codzienną. Warto więc sprawdzić ile zaleca producent na metce. Jeśli jej nie masz, nie ustawiaj więcej niż 600 obrotów, a temperaturę wyższą niż 30 stopni Celsjusza. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko zniszczenia kurtki podczas prania.

Piorąc kurtki z puchu używamy również zawsze detergentów przeznaczonych do delikatnych tkanin. Do środka wraz z kurtką wkładamy natomiast piłeczki, które podczas prania sprawią, że kurtka nie zbije się. Ja korzystam ze specjalnych piłeczek do pralki i suszarki, ale mogą to być również zwykłe piłeczki do tenisa.

Suszenie puchowej kurtki

Jeśli chodzi o suszenie kurtki to nie wieszamy jej pionowo, a rozkładamy ją na suszarce. Jeśli mamy suszarkę bębnową możemy wykorzystać odpowiedni do tego program, a wraz z kurtką znów wsadzić do środka piłeczki.

Zobacz również: Wiosna tuż tuż! Czas na wiosenną męską kurtkę!

Podobne artykuły