Jak firmy świadczące usługi DDD radzą sobie z pluskwami? Sprawdzamy!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-11-29

Firmy świadczące usługi DDD mają ogromne doświadczenie w zakresie pozbywania się szkodników. W poniższym tekście przyjrzymy się ich sposobom na rozwiązywanie problemu zapluskwienia w różnego rodzaju lokalach – od fabryk, po bary, hostele i mieszkania.

Czy firmy świadczące usługi DDD pomogą pozbyć się pluskiew?

Zaobserwuj nas na Facebooku

DDD, czyli: Dezynsekcja, Deratyzacja i Dezynfekcji obejmują szerokie spektrum działań. Usługi deratyzacji odnoszą się do usuwania różnego rodzaju gryzoni (najczęściej są to myszy lub szczury), a dezynfekcja (mieszkania, biura itp.) dotyczy profesjonalnego odkażania powierzchni z rozmaitych przetrwalników oraz drobnoustrojów. Jeśli chodzi natomiast o radzenie sobie z pluskwami, to mówimy o usługach dezynsekcyjnych, które obejmują również usuwanie takich szkodników jak wszy, karaluchy czy pchły.

Wiele osób odruchowo łączy pluskwy z niehigienicznym stylem życia, dlatego rzadko kto od razu po dostrzeżeniu problemu zaczyna szukać pomocy. Najczęściej wynika to z poczucia wstydu i lęku przed oceną ze strony otoczenia, a przecież w przeciwieństwie do np. karaluchów, pluskwy nie żywią się resztkami jedzenia, a krwią ludzi, a czasem również zwierząt. 

Pojawiają się wszędzie tam, gdzie mogą napić się świeżej krwi, bez względu na warunki otoczenia. Nie kierujmy się więc nieprawdziwymi opiniami i jeśli zauważymy pluskwy w naszym mieszkaniu, od razu skontaktujmy się z firmą oferującą profesjonalne usługi DDD, na przykład PatronPest.

Jak wygląda cały proces krok po kroku?

  1. Firma ustala z nami termin, w którym przeprowadzi przegląd mieszkania i oceni skalę problemu.
  2. Pracownik, który dokonał przeglądu wyjaśni nam, jak wygląda sytuacja i zaproponuje możliwe rozwiązanie.
  3. Otrzymamy informację o orientacyjnym koszcie planowanej usługi, który zależy od konkretnego przypadku.
  4. Po ustaleniu dogodnego terminu wykonania usługi otrzymamy konkretne instrukcje odnośnie przygotowania się do dezynsekcji (np. zastosowanie pewnych metod wymaga opuszczenia budynku lub zabezpieczenia niektórych przedmiotów).
  5. Usługa zostanie przeprowadzona (możliwe, że dezynsekcję trzeba będzie powtórzyć dwa lub trzy razy, aby definitywnie pozbyć się problemu).

Usługi DDD – jakie są metody tępienia pluskiew?

Jest kilka sposobów na wytępienie pluskiew przez specjalistyczne firmy. Są to m.in.:

  • metody opylające;
  • metody żelowe;
  • metody zamgławiania ULV;
  • metody termiczne.

Należy pamiętać, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a wykorzystywane metody są dopasowywane do konkretnego problemu. Nie należy się więc oburzać, jeśli pracownik firmy po dokonaniu rekonesansu proponuje inną metodę niż ta, o której czytaliśmy w internecie.

Jeśli nie wiemy, jak pozbyć się pluskiew, zaufajmy profesjonalistom. W ten sposób będziemy mieli pewność, że proces zostanie wykonany z należytą dbałością i pozwoli nam się pozbyć problemu. 

Podobne artykuły