Po obraniu ogórka obierki zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Jeśli mamy dom z działką i uprawiamy własne warzywa, wtedy ewentualnie wrzucimy je do kompostownika. Często nie widzimy dla nich innego sposobu zastosowania. Nie oznacza to jednak, że go nie ma. W tym artykule podpowiemy Wam, jak możecie ponownie wykorzystać obierki ogórka.
Z pewnością doskonale wiecie o zbawiennym działaniu ogórka na naszą cerę. Gdy obierzesz go do mizerii, nie wyrzucaj skórek. Wykorzystaj je w swoim domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Będą one doskonała maseczką na skórę twarzy.
Obierki ogórka wystarczy położyć na skórze pod oczami i w innych newralgicznych miejscach, o które chcemy zadbać. Następnie pozostawiamy ją na kilkanaście minut, a na koniec wmasowujemy delikatnie, aby wydobyć resztę soku i nawilżyć nim skórę.
Ogórek posiada ten sam odczyn pH co nasza skóra, dlatego ma na nią pozytywne działanie. Do tego jest bogatym źródłem potasu, który nawilża skórę i ją regeneruje. Szczególnie sprawdza się w przypadku trądziki i tłustej cery. Do tego zawarta w skórkach ogórka witamina C działa przeciwutleniająco, a więc hamuje procesy starzenia się.
Nie przepadasz za mrówkami, które są stałymi gośćmi na Twoim tarasie lub parapecie w kuchni? Skórki z ogórka pomogą Ci. Uwalniają one aromat, który odstrasza mrówki, gdyż substancje w nich zawarte działają jak trucizna. Rozłóż je więc w miejscach, w których widujesz mrówki, a te zaczną ich unikać.
Ogórki można spożywać w całości, a więc ich obierki również możemy wykorzystać w swojej kuchni na wiele sposobów. Po umyciu mogą być one po prostu chrupiącą przekąską bogatą w witaminy oraz minerały. Można je również posiekać lub pociąć w paski i wykorzystać, jako dodatek do sałatek i surówek.