Zastosowania łupin czosnku w ogrodzie – nie wyrzucaj ich!

Ogród Data publikacji: 18 stycznia 2022

Po obraniu czosnku pozostają nam łupiny, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Dzisiaj w duchu „ZERO WASTE” chcielibyśmy przedstawić Wam kilka sposobów na ich wykorzystanie w ogrodzie. Następnych razem ich nie wyrzucajcie, a Wasze rośliny Wam za to podziękują.

Zastosowania łupin czosnku w ogrodzie

Czosnek jest naturalnym środkiem ochrony roślin. Pomaga nie tylko w przypadku chorób roślin w naszym ogrodzie, ale również w walce ze szkodnikami, które je nękają. Wykorzystać możemy całe główki czosnku, ale równie dobrze mogą nam posłużyć do tego łupiny, które pozostają nam po jego obraniu.

Sposób na mszyce

Mszyce potrafią być istną plagą. Z łupin czosnku możemy przygotować wodę, która pomoże nam się ich pozbyć. Sporą garść łupin wrzucamy do butelki z atomizerem, a następnie zalewamy ciepłą wodą. Odstawiamy ją na kilka dni. Następnie dodajemy kilka kropli płynu do mycia naczyń, który sprawi, że woda nie będzie tak szybko spływała. Teraz możemy spryskać nią dotknięte obecnością mszyc rośliny.

Aby wzmocnić działanie specyfiku możemy wzbogacić go łupinami cebuli, którą również często wykorzystujemy w naszej kuchni.

Na choroby grzybicze roślin

Czosnek zapobiega chorobom grzybiczym roślin. Wystarczy, że z łupin czosnku przygotujemy napar, który następnie dodamy do konewki z wodą, którą będziemy podlewać rośliny.

Podobne artykuły