Jak wyczyścić zmywarkę naturalnymi środkami, które mamy w kuchni?

Porady Data publikacji: 22 października 2022 / Aktualizacja: 2024-02-21

Otwierasz zmywarkę i czujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się ze środka? Najwyższy czas ją wyczyścić. Powinniśmy robić to regularnie, gdyż zalegające w środku resztki jedzenia gniją, a następnie powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu. W tym artykule podpowiemy Wam, jak łatwo i bez kupowania dedykowanych środków, możecie wyczyścić swoją zmywarkę. Wystarczy produkt, który zapewne macie już w swojej kuchni.

Jak wyczyścić zmywarkę?

Czyszczenie zmywarki musimy zacząć od wyczyszczenia filtru. Znajduje się on z reguły na środku zmywarki i posiada gęstą siatkę. Musimy ją zdemontować i umyć, ale to nie wszystko. Filtr talerzykowy to tylko pierwszy z filtrów, który znajdziemy w zmywarce.

Pod nim znajdziemy kolejne filtry, które musimy dokładnie wyczyścić i opłukać z resztek jedzenia oraz zgromadzonego na nich tłuszczu. Każdy filtr jest tutaj istotny i wyłapuje innej wielkości oraz innego rodzaju resztki. Dzięki temu nie trafiają one do pompy odpływowej. Warto więc regularnie kontrolować ich stan i je czyścić.

Gdy skończymy z filtrami, możemy przejść do czyszczenia za pomocą domowego specyfiku, który Wam obiecaliśmy. Będzie nim soda oczyszczona. Wystarczy, że dwie łyżki sody oczyszczonej wsypiesz do pojemnika na tabletki.

Następnie uruchom pusty cykl mycia na programie ECO. Gdy cykl zostanie zakończony, Twoja zmywarka będzie czysta i pachnąca. Regularnie stosuj takie czyszczenie, a problem brzydkiego zapachu zniknie.

Podobne artykuły