Suszenie prania zimą powoduje rozwój pleśni. Zapobiegnij temu w ten sposób!

Porady Data publikacji: 22 grudnia 2018 / Aktualizacja: 2020-11-16

Zimą szczelnie zamykamy nasze domy i mieszkania by nie tracić ciepła. Niestety wpływa to niekorzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również szkodzi to naszemu mieszkaniu. Zwiększa się wilgotność powietrza, która doprowadza do rozwoju pleśni. Jednym z największych twórców wilgoci jest suszenie prania w domu, ale można sobie z tym poradzić.

Suszenie prania w domu zimą

Musimy ograniczyć ilość wilgoci oraz przyśpieszyć maksymalnie schnięcie prania. Warto też pamiętać o tym, że dopóki nie pada deszcz to nawet podczas zimy pranie wyschnie na zewnątrz, po prostu zajmie to trochę więcej czasu.

Ogranicz ilość ubrań w pralce

Jeśli wsadzisz do pralki mniej ubrań niż zwykle, to podczas wirowania zostanie usunięte  z niego więcej wilgoci. Dzięki temu pranie wyschnie szybciej.

Wrzuć do prania piłki od tenisa

Pozwalają one podczas wirowania jeszcze dokładnie „rozbić” pranie i dzięki temu usunąć z niego więcej wilgoci. Dzięki temu pranie szybciej wyschnie.

Nie susz koło grzejnika

Ciepło sprawi, że pranie wyschnie szybciej. Niestety jednocześnie duża ilość wilgoci zostanie w jednym czasie uwolniona do powietrza, dlatego zbyt szybkie schnięcie również nie jest dobre.

Za to rozwieś pranie rzadziej

Jeśli pranie rozwiesisz na suszarce gęsto będzie schło długo, dlatego warto rzeczy rozwiesić w większych odstępach.

Wietrz mieszkanie

Pamiętaj aby częściej wietrzyć mieszkanie. Możesz ustalić jeden dzień, w którym pierzesz i suszysz wszystko, a po tym zrób czas na wietrzenie. Wietrzyć należy szybko i intensywnie. Otwórz okna, zrób przeciąg i wtedy wystarczy nawet pół godziny wietrzenia.

Podobne artykuły