Jak wyczyścić opiekacz, poznaj ten genialny sposób

Porady Data publikacji: 21 maja 2024

Masz w domu opiekacz, w którym regularnie przyrządzasz posiłki? Chociaż grillowane potrawy to jedna z najzdrowszych opcji przyrządzania jedzenia, wśród wielu użytkowników pojawia się jeden problem. Instagramerka Agata Myszka zwraca uwagę na nieprawidłowe czyszczenie domowych opiekaczy.

Domowe tricki i porady, które ułatwią Twoje codzienne sprzątanie

W social mediach nie brakuje osób, które na bieżąco dzielą się swoją wiedzą z zakresu sprzątania i gotowania. Jedną z nich jest Agata Myszka znana w sieci jako agatove_zycko. Chociaż jej profil na instagramie obserwuje nieco ponad 3,5 tys. followersów, a wrzucane rolki osiągają po kilka tysięcy wyświetleń, jej ostatni reels to prawdziwy hit! W jednym ze swoich wpisów twórczyni przedstawia prawdziwy life hack umożliwiający dokładne wyczyszczenie opiekacza w zaledwie kilka minut. Do tej pory video osiągnęło 1,3 mln wyświetleń i nic nie wskazuje na to, by miał być to ostateczny wynik.

Nigdy o tym nie zapominaj!

W viralu agatowe_zycko prezentuje prosty sposób na wyczyszczenie opiekacza. „Popełniłam ten błąd i dopiero teraz widzę ile na nim brudu i baterii. My to jedliśmy … szok”

Na video, jak i w opisie możemy zobaczyć, jak specjalistka od domowych tricków ułatwiających sprzątanie przygotowuje szybką do zrobienia mieszankę z domowych składników. Okazuje się, że połączenie pół szklanki wody z dwoma łyżkami mąki ziemniaczanej i dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej może zdziałać cuda w kwestii czyszczenia sprzętu kuchennego.

Do nagrzanego grilla elektrycznego wystarczy wylać mieszankę na całej powierzchni płytek i zapiekać przez około 5 minut. W dalszej części materiału możesz zobaczyć, jak twórczyni ściąga zwartą masę zawierającą reszki jedzenia oraz brud zalegający na teflonowych powłokach. „Jestem przekonana, że zdziwisz się jak zobaczysz co kryje się na płytkach grilla”

Life hack, który zaskakuje każdego.

Pod postem roi się od komentarzy, w których użytkownicy są zachwyceni nową podpowiedzią: „…widzę pierwszy raz, chętnie skorzystam następnym razem” „mi wyszła przezroczysta galaretka, ale coś tam zeszło”

Niektórzy dzielą się również swoimi sposobami na utrzymanie czystości swoich opiekaczy: „Szybszym sposobem jest mokry ręcznik papierowy zostawiony na kilka minut w rozgrzanym opiekaczu, efekt ten sam” „od dawna jadę na papierze do pieczenia”

******W social mediach coraz częściej można trafić na ciekawe sposoby ułatwiające wykonywanie codziennych domowych czynności. Ciekawe, który jest Twoim ulubionym?

Podobne artykuły