13 genialnych sposobów by stare rzeczy wyglądały jak nowe

Porady Data publikacji: 18 lutego 2017

Zobacz w jaki sposób odnowić stare rzeczy i sprawić by jeszcze nam długo posłużyły. W ten sposób możesz odnowić blachy do pieczenia, deski do krojenia czy nawet szczoteczki do zębów.

1. Deski do krojenia

Wymieszaj sok z cytryny i sól aby doczyścić deskę do krojenia ze wszelkich starych zabrudzeń po sokach z owoców czy warzyw. Dzięki temu deska będzie ponownie wyglądała jak nowa.

fot. southtips.com

2. Miedziane garnki

Jeśli masz miedziane garnki i chcesz aby wyglądały ponownie jak nowe to wyczyść je pastą wykonaną z soli i octu. Naprawdę potrafi zdziałać cuda.

fot. southtips.com

3. Talerze

Stare porysowane talerze można jeszcze dosyć skutecznie odnowić. Nie będą wyglądać jak prosto ze sklepu, ale ich wygląd znacznie się poprawi. Wystarczy użyć specjalnego lakieru przeznaczonego do porcelany.

fot. southtips.com

4. Blachy do pieczenia

Pożółkłe blachy do pieczenia wyczyścisz używając pasty z wody utlenionej i sody oczyszczonej. Nanieś ją na blachę i pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

fot. southtips.com

5. Dywany

Zadbaj o swoje dywany i usuń plamy stworzone z domowego płynu z jednej części octu i dwóch części wody. Wymieszaj obywa płyny i wlej do butelki ze spreyem, a następnie rozpyl na plamę. Przykryj szmatką i wyprasuj żelazkiem włączonym w tryb pary. Prasuj przez 30 sekund i zobacz czy plama zeszła. Jeśli nie to powtórz czynność.

fot. southtips.com

6. Żeliwne patelnie

Ocet i sól to świetny sposób na czyszczenie żeliwnej patelni. Posyp ją solą, zalej octem i zagotuj substancję. Gdy wystygnie wyszoruj czyścikiem do teflonu.

fot. southtips.com

7. Fugi

Czyszczenie fug możesz przeprowadzić wykorzystując wybielacz. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcjach 1:1 i wyszorować fugi szczoteczką. Będą znów białe jak nowe.

fot. southtips.com

8. Białe trampki

Jeśli chcesz wyczyścić trampki, aby znów były białe jak nowe to weź łyżeczkę płynu do zmywarki i trzy łyżki wody utlenionej oraz dwie łyżki sody oczyszczonej. Taką pastą za pomocą szczoteczki wyszoruj buty.

fot. southtips.com

9. Skórzane meble

Skórzane meble można genialnie odświeżyć za pomocą oliwy z oliwek. Natrzyj dokładnie nią skórzane meble i pozostaw do wyschnięcia. Dzięki temu rysy nie będą widoczne.

fot. southtips.com

10. Meble tapicerowane

Wszelkie plamy z takich mebli możesz usunąć używając po prostu gąbki i alkoholu. Nasącz plamę alkoholem za pomocą gąbki i pozostaw do wyschnięcia. Następnie ją odkurz i delikatnie zetrzyj.

fot. southtips.com

11. Skórzane torby

Skórzane torby często brudzą się od jeansów. Wyczyszczenie ich jest dużo łatwiejsze niż myślisz, użyj po prostu nasączanych wilgotnych ściereczek do sprzątania.

fot. southtips.com

12. Szczoteczka do zębów

Chcesz aby szczoteczka wyglądała jak nowa? Zgięte włosie można odświeżyć. Wlej do miski gorącą wodę i włóż główkę szczoteczki próbując „mieszać” nią wodę.

fot. southtips.com

Źródło artykułu: http://southtips.com/13-superb-ways-to-make-old-things-look-as-good-as-new/

Podobne artykuły