3 maja 2019

Jak wyczyścić grilla za pomocą cebuli

Przypalony tłuszcz jest bardzo niezdrowy. Dlatego ruszt powinniśmy regularnie czyścić i najlepiej by robić to przed każdym przygotowaniem posiłku. Możemy oczywiście wykorzystać do tego dedykowane środki, ale czasem warto sięgnąć po domowe i ekologiczne metody. W końcu przygotowane na nim produkty później będziemy jeść. Istnieje kilka trików, które mogą Wam w tym pomóc, dzisiaj powiemy Wam jak do czyszczenia rusztu wykorzystać cebulę.

Czyszczenie rusztu za pomocą cebuli

Być może słyszeliście o polimerach kwasów tłuszczowych. Są to kancerogenne związki, które ulatniają się ze spalonego tłuszczu. Oczywiście nie dzieje się to tylko na grillu, ale też w piekarniku czy na naszej patelnie. Grill jest jednak miejscem, gdzie tego tłuszczu jest wyjątkowo długo, dlatego najczęściej mówi się o tym właśnie w jego kontekście. Przygotowując potrawy na grillu w niewłaściwy sposób również narażamy się na kontakt z nimi. Dlatego powinniśmy grillować gdy grill się dobrze rozgrzeje, wykorzystywać tacki do grillowania i grillować szybko i nie pozostawiać mięsa na grillu.

Ważne jest też to by usuwać resztki tłuszczu z rusztu, na którym później będziemy przygotowywać potrawy. Możemy do tego wykorzystać cebulę, która świetnie sprawdza się w roli czyścika do rusztu. Jak to zrobić? To proste!

Jak wyczyścić ruszt grilla cebulą

  1. Rozgrzej grill
  2. Przekrój połówkę cebuli na pół
  3. Zanim postawisz pierwsze dania połówką cytryny dokładnie przetrzyj ruszt
  4. Wykorzystaj do tego szczypce aby się nie oparzyć
  5. Cebulę możesz wrzucić na węgiel, doda aromatu potrawom