10 pomysłów na prezenty na komunię dla chłopca i dziewczynki

Porady Data publikacji: 2021-05-04

Zastanawiasz się, jakie prezenty kupić dziecku na komunię? Przygotowaliśmy dla Was dziesięć pomysłów, które ułatwią Wam wybór. Warto przy tym uwzględnić trendy wśród dzieci, które aktualnie panują. Tak by dziecko nie czuła się później odizolowane ze swoim prezentem, który nie będzie tak samo modny i atrakcyjny, jak prezenty ich rówieśników.

Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna, to gadżet, który jest obecnie na topie. Prezent taki sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jazda na niej to świetna zabawa niezależnie od płci. Do tego, jest ona dobrym środkiem lokomocji, którym dziecko może później przemieszczać się do kolegów lub szkoły.

Dron

Dron to latająca zabawka, która pozwala na wykonywanie filmów wideo z powietrza. To również marzenie wielu dzieci i bardzo modny prezent na różne okazje. Bardzo dobrze sprawdzi się również jako prezent komunijny.

Oprócz drogich profesjonalnych dronów, możemy również kupić tańsze drony przeznaczone do nauki latania. Sprawdzi się on dobrze, jako wprowadzenie do latania, jeśli dziecko nie miało nigdy styczności z dronami.

Warto pamiętać, że dron może być marzeniem zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Warto więc wybadać zainteresowanie dziecka.

Rower

Rower to ponadczasowy prezent, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Rowery nie wychodzą z mody. Jeśli więc dziecko nie ma roweru, które odpowiada jego wymaganiom i wiekowi, to jest to dobry pomysł na prezent.

Warto zwrócić uwagę na to, by rower był ciekawy. Posiadał amortyzowany przedni wiedelec, który jest dla młodzieży bardzo ważny. Świadczy o jego profesjonalizmie. Powinien mieć również atrakcyjny wyczynowy wygląd. Dzięki temu stanie się on dla dziecka dumą. Dzieci bardzo mocno stawiają nacisk na względu wizualne, a mniej na praktyczność.

Rolki

Rolki dużo częściej są marzeniem dziewczynek, niż chłopców. Maj to idealny moment na taki prezent. Pogoda robi się ładna, dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Wypady z koleżankami na rolkach, to świetny sposób na aktywność fizyczną dla dziecka.

Deskorolka

Jeśli chodzi o chłopców, to dużo bardziej niż rolki interesują ich deskorolki. Modne dzisiaj są również deskorolki elektryczne, o których marzy wiele dzieci. Deskorolka tradycyjna służy bardziej do akrobacji, a deskorolka elektryczna, jako środek do przemieszczania się. Warto więc wybadać dziecko, co bardziej go interesuj.

Biżuteria

Biżuteria jest prezentem typowo kobiecym. Dziewczynki również ją uwielbiają. Biżuteria w ich przypadku jednak nie musi być bardzo droga. Dzięki temu strata nie będzie wielka, gdy dziecko przypadkiem ją zgubi.

Świetnie sprawdzą się kolczyki lub bransoletki, które znacznie trudniej jest zgubić, niż łańcuszek, który może się zerwać.

Smart gadżety

Dzisiejsze dzieci żyją w świecie, w którym otacza je technologia. Korzystanie z gadżetów jest dla nich całkowicie normalne. Zapewne większość dzieci ma już smartfon. Jego uzupełnieniem będą więc gadżety smart, jak np. opaska, zegarek, czy lokalizator. Ten ostatni to sprytne urządzenie, które może dziecko przypiąć do kluczy, dzięki czemu ich nie zgubi.

Tablet lub laptop

Tablet lub laptop to urządzenia, które dziecku są niezbędne, zwłaszcza w czasie nauki zdalnej. Jeśli dotychczasowe urządzenie nie spełnia oczekiwań dziecka, działa wolno i krótko pracuje na baterii, to okazja by je wymienić.

Konsola do gier

Konsola do gier, to wymarzony prezent wielu dzieci, które interesują się grami. Również w przyszłości ułatwia nam to dobór prezent, gdyż zawsze możemy kupić dziecku nową grę na jego konsolę.

Pamiątki komunijne

Niezależnie od tego, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka w prezencie dajemy również pamiątkę pierwszej komunii. Pamiątką może być krzyżyk z dedykacją, specjalna grawerowana srebrna pamiątka lub biblia. Wszystko zależy od zamożności naszego portfela i ile chcemy przeznaczyć na prezent, a ile na pamiątkę.

Podobne artykuły