Jak wybrać topper na tort na roczek? Podpowiadamy

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-12-27 / Aktualizacja: 2023-10-19

Twój maluch lada chwila skończy rok? Ta szczególna okazja wymaga odpowiedniej oprawy. Na imprezie urodzinowej nie może zabraknąć pysznego tortu oraz jego wyjątkowej dekoracji. Zastanawiasz się, jaki topper na tort na roczek będzie najlepszym wyborem? Nie wiesz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, dokonując tego zakupu? Poznaj zatem nasze podpowiedzi i przekonaj się, że nie jest to tak trudne, jak Ci się wydaje!

Materiał wykonania — sklejka czy plexi?

Jedną z ważnych kwestii jest to, z jakiego materiału będzie wykonany topper na tort na roczek. Sklepy oferują zazwyczaj dwa rozwiązania – dekoracje wykonane z wytrzymałej sklejki oraz z solidnej plexi. Które z nich będą lepszym wyborem? Jeżeli chcesz, aby topper był w jednym z modnych kolorów, jak np. pudrowy róż czy w niebieskim odcieniu, postaw na ten wykonany z plexi. Jest to tworzywo, które może być malowane na dowolny kolor. W przypadku topperu ze sklejki otrzymujesz produkt w kolorze naturalnego drewna, co może równie dobrze prezentować się na wielu rodzajach tortów.

Bezpieczeństwo użytkowania

Topper to produkt, który ma bezpośredni kontakt z jedzeniem. Z tego też względu jego stosowanie powinno być całkowicie bezpieczne. Ważne jest to, aby posiadał niezbędne atesty dopuszczające go do kontaktu z żywnością. Dzięki temu możesz tak ozdobiony tort zaoferować swoim bliskim bez obaw o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak wybrać topper na tort na roczek? Określ kolor oraz napis

Topper jest doskonałym zwieńczeniem każdego wypieku. Odpowiednio dobrany może podkreślić wszystkie walory tortu. Z tego też powodu jego wybór nie powinien być przypadkowy, lecz bardzo dobrze przemyślany. Na jaką kolorystykę się zdecydować? Dobrze, gdy nawiązuje ona do odcieni tortu lub też do motywu przewodniego imprezy. Nie wiesz, jaką barwę wybrać? Postaw zatem na klasyczną biel, która doskonale będzie współgrała ze wszystkimi elementami.

Teraz pozostaje kwestia napisu lub symbolu. Tutaj możliwości jest sporo. „Roczek (imię dziecka)”,  „Mam już roczek”, a może po prostu dekoracyjna cyfra 1? Wybór zależy przede wszystkim od Ciebie i Twoich preferencji.

Zwróć uwagę na precyzję wykonania

Topper to coś, co będzie ozdabiało wypiek przez długie godziny. Z tego też powodu musi być wykonany z wytrzymałych materiałów. Tylko wtedy pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas. Warto przyjrzeć się także precyzji wykonania. Nie może być mowy o jakichkolwiek wystających elementach, drzazgach czy nierównych krawędziach. Warto zatem zdecydować się na zakup toppera w sprawdzonym miejscu, które cieszy się pozytywną opinią wielu zadowolonych klientów.

Podobne artykuły