Jak wybrać szafkę na buty do przedpokoju?

Wnętrza Data publikacji: 21 czerwca 2021

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zakup szafki na buty do przedpokoju jest bardzo ważny. Ten skromny i niewielki mebel może w prosty sposób uporządkować wszystkie nasze buty. Co więcej, będzie się doskonale prezentować w przedpokoju jako element aranżacji. Warto jednak pamiętać, aby taki mebel był na co dzień wygodny oraz praktyczny, musi mieć określoną budowę oraz praktyczne rozwiązania technologiczne. Z tego względu jednymi z najpopularniejszych modeli są szafki do butów wyposażone w uchylny front ze specjalną przegrodą. To właśnie w niej umieścimy obuwie wszystkich domowników, porządkując przy tym przestrzeń podłogi na wejściu do mieszkania bądź domu.

Jak skutecznie wybierać szafki na buty?

Mnogość modeli w sklepach meblowych może przyprawić o zawrót głowy. Jest to jednak też spora zaleta, ponieważ w końcu znajdziemy tą najbardziej odpowiednią szafkę na buty. Mogą to być duże szafki na buty, np. https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/szafki-na-buty,28.html bądź całkiem niewielkie. Dużo zależy od tego, jaką przestrzenią przedpokoju dysponujemy. W małym metrażu najlepiej sprawdzą się wąskie, kompaktowe szafki do butów. Natomiast do przestronnych pomieszczeń można zaszaleć i wybierać spośród dużych szafek na buty wyposażonych w liczne udogodnienia takie jak wieszaki i lustro. Dobrze jest też zastanowić się, ile osób będzie korzystało z szafki na buty, oraz w jakim stylu powinna być.

Mała, funkcjonalna szafka na buty

Małe modele szafek na buty to bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla niewielkiego przedpokoju. Wąskie modele mają taką konstrukcję, aby bez trudu chować obuwie pod kątem, na specjalnych stojaczkach. Tego typu modele mogą mieć głębokość nawet 15cm. Dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.

Szafka na buty z siedziskiem

Na rynku meblarskim dostępne są także szafki na buty z siedziskiem. Są to modele bardzo praktyczne. Miękka pufa umożliwia na spoczynek podczas ubierania butów. Natomiast pod siedziskiem znajduje się szuflada lub szafka, do której można schować obuwie. Takie szafki na buty wyglądają niezwykle elegancko i są doceniane szczególnie przez starsze osoby, które już nie mogą się schylać i muszą usiąść podczas ubierania butów.

Zwracaj uwagę na kolor i materiał szafki na buty!

Wybierając szafkę na buty do przedpokoju, podstawą jest dokładne sprawdzenie konstrukcji, a także materiałów, jakie wykorzystano do jej wykonania. Wysoka jakość ma duże znaczenie. Warto także zadbać, aby nowy mebel dobrze komponował się z kolorystyką przedpokoju oraz innymi meblami, które już w nim się znajdują. Dobrze dobrana szafka na buty, może dopełnić aranżację wnętrza i być niezwykle praktycznym meblem.

Podobne artykuły