Jak wybrać firany do kuchni?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-12-28

Aranżacja kuchni obejmuje nie tylko wybór mebli i sprzętu AGD. To również konieczność zadbania nawet o najmniejsze detale. Szczególnie ważne są właściwe firany. Pełnią funkcję dekoracyjną, a przy tym chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Przedstawiamy w jaki sposób wybrać firanki, które spełnią wszystkie oczekiwania i będą znakomicie prezentowały się w każdym wnętrzu.

Jakie firanki pasują do konkretnego stylu kuchni?

Wybierając firany do kuchni należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wystrój konkretnego pomieszczenia.

W przypadku nowoczesnych kuchni z meblami wykończonymi na wysoki połysk najlepiej sprawdzą się lekkie i zwiewne tkaniny. Doskonałym wyborem mogą być białe firany, które pozwolą wpuścić do wnętrza sporą ilość światła i tym samym znacząco rozjaśnić pomieszczenie. W zależności od potrzeb można zdecydować się na firanki sięgające do podłogi lub zasłaniające jedynie okno. Dobrym pomysłem może być również zdecydowanie się na firany eleganckie, które nadadzą przestrzeni niepowtarzalnego charakteru i wpłyną na jej prezencję.

Zaobserwuj nas na Facebooku

W klasycznych wnętrzach lepiej natomiast postawić na firany ażurowe w kwiaty lub geometryczne wzory. Liczne zdobienia wprowadzą do kuchni odrobinę wiejskiego klimatu i będą dopełniały stylistykę zastosowanych mebli. Wyjątkowe dekoracje okienne w takim miejscu są tak samo ważne, jak wszystkie pozostałe detale.

Najlepsze sklepy pozwalają wybierać firany w różnym stylu i wykonane z różnych materiałów. Pozwala to łatwiej sięgnąć po najlepsze rozwiązania, które spełnią wszystkie indywidualne potrzeby. Sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach. 

Dopasowanie firanek do wielkości pomieszczenia

Podejmując decyzję o zakupie firan nie można zapominać również o właściwym doborze pod kątem wielkości kuchni. Kluczowe jest, aby dekoracje okienne nie zmniejszały optycznie kuchni i nie przytłoczyły pozostałych elementów.

Największe pole do popisu mają właściciele dużych i przestronnych kuchni. Mogą pozwolić sobie na długie firany, a także swobodnie dobierać kolor i zdobienia.

W malutkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej zdecydować się na firany krótkie z niewielką ilością zdobień. Powinny zasłaniać jedynie okno, aby nie odbierać dodatkowo przestrzeni.

Czy firany na zamówienie mają sens?

Na rynku można znaleźć także oferty szycia firan na zamówienie. Pozwalają zdecydować się na produkty, które będą idealnie dopasowane pod względem rozmiarów. Tego rodzaju produkty sprawdzą się przede wszystkim w kuchniach urządzonych w wysokim standardzie. Wysokiej jakości tkaniny i świetne dopasowanie dopełni pozostałe elementy wystroju. Należy jednak liczyć się z tym, że produkty na zamówienie są droższe w zakupie.

Podobne artykuły