Łóżko piętrowe – czy to dobre rozwiązanie tylko do małych pokoi dziecięcych?

Wnętrza Data publikacji: 28 lipca 2023

Urządzenie pokoju dziecięcego to niełatwe zadanie dla rodzica, zwłaszcza gdy pokój dzieli kilkoro dzieci w różnym wieku. Dodatkowym kłopotem może być również niewielki metraż pomieszczenia.

Aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, warto zdecydować się na łóżko piętrowe dla dzieci. Takie łóżka mogą być dwu- lub nawet trzyosobowe, co umożliwia stworzenie przytulnego kąta do spania dla najmłodszych. Poza tym łóżko piętrowe to dla dzieci nie tylko miejsce do spania, ale też idealny plac zabaw!

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym zajmuje mniej miejsca niż dwa łóżka tradycyjne

Łóżka piętrowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych łóżek, jeżeli z jednego pokoju korzysta dwójka lub trójka dzieci. W większości mieszkań w bloku nie ma możliwości urządzenia osobnego pokoju dla każdego dziecka, dlatego to ważne, by dostosować jeden pokój do potrzeb każdej z pociech.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego to sprawdzone rozwiązanie, które towarzyszy nam od lat. Zajmuje mniej miejsca, jednocześnie zapewniając każdemu dziecku wygodne miejsce do spania.

Nawet w niedużym pokoju dziecięcym można stworzyć przyjemną przestrzeń, bez wrażenia zagracenia, dzięki łóżku piętrowemu. Pamiętajmy jednak, że łóżko piętrowe powinno być dostosowane do potrzeb dzieci pod względem wielkości powierzchni do spania, posiadać drabinki oraz dodatkowe zabezpieczenia.

Górne łóżko koiecznie musi być zabezpieczone barierką, która ochroni przed upadkiem z łóżka podczas snu. W przypadku młodszych dzieci warto wybrać łóżko z takim zabezpieczeniem także na dolnym miejscu do spania.

Piętrowe łóżko może być atrakcyjnym dodatkiem do pokoju dziecięcego

Łóżka piętrowe dla dzieci to nie tylko praktyczna alternatywa dla zwykłych łóżek do mniejszych pokoi dziecięcych. Mogą one stanowić atrakcyjny element wyposażenia, a nawet centralny punkt całej aranżacji.

Drewniane łóżka piętrowe charakteryzują się ponadczasowym designem, który pasuje właściwie do każdego wystroju wnętrza. Może być wykonane z prawdziwego drewna w jego naturalnym odcieniu albo pomalowane na dowolny kolor.

Niektóre modele łóżek piętrowych posiadają dodatkowo miejsce na przechowywanie pościeli lub innych rzeczy. W pokoju dziecięcym to też idealne miejsce na chowanie zabawek, pluszaków lub książek.

Łóżka piętrowe mogą być doskonałym rozwiązaniem nie tylko w małych pokojach dziecięcych

Małe pokoje dziecięce to niejedyne miejsca, w których łóżka piętrowe mają zastosowanie. Ich atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że z powodzeniem są wykorzystywane nawet w dużych pokojach.

Wybierając łóżko piętrowe do dużego pokoju dziecięcego zyskujesz więcej przestrzeni na aranżację miejsca do nauki czy zabawy. Możesz też wstawić więcej mebli, takich jak szafa czy komody, do przechowywania odzieży i innych rzeczy dzieci.

Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie porządku i ergonomiczne urządzenie pokoju dziecka. Poza tym łóżka piętrowe pasują zarówno do pokoi młodszych dzieci, jak i dorastających nastolatków. Jest to więc inwestycja na lata!

Dziecięce łóżka piętrowe 2-osobowe oraz 3-osobowe

W zależności od potrzeb możesz wybrać łóżko piętrowe 2-osobowe lub 3-osobowe. Łóżka 2-osobowe to tradycyjne łóżka piętrowe, z miejscem do spania na dole i na górze. Mogą mieć też otwierane dolne łóżko z pojemnikiem na pościel lub wysuwaną szufladę.

Tradycyjne 3-osobowe łóżko piętrowe posiada dodatkowe miejsce do spania „na drugim piętrze”. To idealne rozwiązanie do mieszkań o wysokich sufitach oraz dla starszych dzieci, które nie mają lęku wysokości.

Wybierając ten model łóżka piętrowego maksymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń – zyskujemy dwa dodatkowe miejsca do spania przy powierzchni, którą zajmuje jednoosobowe łóżko.

Łóżka piętrowe 3-osobowe mogą posiadać też dodatkowe wysuwane miejsce do spania na dole. W razie potrzeby można je wysunąć lub schować. To praktyczne rozwiązanie nie tylko do pokoju dziecięcego, ale też jako dodatkowe łóżko do spania dla ewentualnych gości, z którego korzysta się sporadycznie.

Niektóre modele łóżek piętrowych są wykonane z modułów, które po rozłączeniu tworzą osobne, niezależne łóżka. To dobry wybór, gdy łóżko piętrowe ma być rozwiązaniem czasowym.

Gdy dzieci podrosną i zajdzie potrzeba przemeblowania pokoju dziecięcego, łóżko piętrowe z możliwością rozłożenia na osobne, pojedyncze łóżka znacząco to ułatwi. Wyeliminuje też konieczność zakupu nowych łóżek dostosowanych do zmieniających się okoliczności.

Najważniejszym aspektem przy wyborze łóżka piętrowego dla dzieci powinno być jego bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, na jaki model łóżka piętrowego się zdecydujesz, musisz wziąć pod uwagę solidność wykonania, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i użyte materiały. Chodzi przecież o bezpieczeństwo dzieci.

Łóżka piętrowe dla dzieci z oferty OazaSnu.pl wyróżniają się stabilnością, wytrzymałością, atrakcyjnym wyglądem oraz konkurencyjnymi cenami. W ofercie znajdziesz między innymi łóżka dwupoziomowe zwykłe, z szerokim dolnym posłaniem lub wysuwanym posłaniem oraz łóżka trzypoziomowe.

Łóżka są dodatkowo wyposażone w pojemniki na pościel w postaci wygodnych, wysuwanych szuflad i skrzyń lub pojemników mieszczących się pod dolnym posłaniem.

Łóżka piętrowe ze sklepu OazaSnu.pl mają też wysokiej klasy materace oraz solidną, wytrzymałą konstrukcję.

Sprawdź całą ofertę łóżek piętrowych w sklepie internetowym OazaSnu.pl. Z pewnością znajdziesz tam model, który spełni Twoje oczekiwania!

Podobne artykuły