Imponujący sposób na usunięcie włosków na stałe bez golenia lub wosku

Uroda Data publikacji: 10 lutego 2017

Depilacja woskiem nie jest zbyt przyjemna. Golenie natomiast nie daje długotrwałego efektu. Jest za to ciekawy sposób, który pomoże Ci usunąć niechciane włoski na ciele.

Dzięki tej metodzie wosk czy maszynka do golenia staną się przeszłością. Włoski w tych miejscach po prostu przestaną rosnąć i efekt utrzymuje się na bardzo długo. Dodatkowo sposób ten pomaga leczyć blizny i sprawia, że skóra nabiera blasku.

Będziemy potrzebować

  • proszek thanaka
  • olej kusumba

Przygotowania

2/5 proszku thanaka wymieszaj z 3/5 olejku kusumba i wymieszaj aby powstała pasta. Gdy jest już gotowa nałóż ją na skórę i masuj przez 5 minut. Trochę nudne, ale dacie radę :) Pozostawiamy na dwie godziny i po tym czasie myjemy. Miksturę stosujemy każdego dnia. Pamiętaj, że zaczynamy ją stosować na wcześniej wydepilowaną skórę, a nie na włoski.

Po regularnym stosowaniu po paru tygodniach (ok. 100 dni) zobaczycie, że włoski w tych miejscach po prostu przestaną rosnąć i to naprawdę działa. Metoda ta nie jest jakimś nowym wynalazkiem i stosowana jest od dawna, ale ze względu na trudność dostępu do tych składników nie jest zbyt popularna u nas.

Co to jest thanaka

Jest to naturalny kosmetyk stosowany w Birmie. Tworzy się z niego biało-żółtą maź. Proszek ten powstaje ze specjalnego drzewa. Birmańczycy używają go głównie do ochrony skóry przed słońcem, ale ma też wiele innych zastosowań. Można ja kupić już jako gotowy produkt do nakładania (taki widziałam w Polsce) oraz jako proszek.

Co to jest olej kusumba

Ten olej pozyskuje się z drzewa o nazwie Kusum, stąd też nazwa. Drzewo to rośnie w Indiach i niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej. Olej ten ma bardzo dobre właściwości kosmetyczne. Pomaga również leczyć dolegliwości skórne takie jak trądzik, świąd czy oparzenia.

Gdzie kupić thanaka i kusumba

Maseczka nie jest tania, ale ponoć stosuje się ją od lat i jest bardzo skuteczna. Oba produkty są bardzo trudno dostępne w Polsce dlatego można je zamówić np. na AlieExpress, ale trzeba poczekać około miesiąca aż przyjadą do Polski. Tutaj dostaniecie zestaw, olej kusum i proszek thanaka do przygotowania tego sposobu.

Składniki można kupić też na Amazonie. Wiele osób oferuje tam darmową wysyłkę do sklepu. Znalazłam je również na ebay.

Poradnik wideo

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/remove-unwanted-hair-permanently-home-permanently-no-waxing-shaving/

Podobne artykuły