Jak usunąć wysłaną wiadomość na Facebook Messenger

Technologie Data publikacji: 25 listopada 2018 / Aktualizacja: 2020-12-04

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze? Facebook wprowadził wreszcie zmianę, która pozwala na usuwanie wiadomości na Messengerze. Dzisiaj powiemy Wam co zrobić gdy wyślecie do kogoś wiadomość, której nie chcecie by odczytał. Czasami zdarza się, że napiszemy coś nie do tej osoby co chcieliśmy, albo wyślemy przypadkiem coś innego niż powinniśmy. Wcześniej już nic w takiej sytuacji nie mogliśmy zrobić, ale teraz wiadomość można po prostu usunąć i odbiorca jej nie zobaczy. Jest tylko jedno ale, mamy na to 10 minut. Po tym czasie nie będziemy mogli już usunąć wiadomości tak by odbiorca jej nie zobaczył.

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Messengerze

Gdy napiszesz wiadomość do kogoś i nie chcesz by ją odczytał, należy przytrzymać ją palcem. Pojawi się wtedy dodatkowe menu dotyczące tej właśnie jednej wiadomości. Możemy wiadomość skopiować, udostępnić, albo usunąć. I właśnie opcji usuń użyjemy.

Po dotknięciu opcji usuń pokaże się kolejne menu. Zostaniemy tam zapytani o to, dla kogo chcemy usunąć wiadomość. Jeśli klikniemy opcję „Usuń dla siebie” to nie będzie ona widoczna na naszym widoku konwersacji, ale ktoś nadal będzie ją widział. Dlatego używamy opcji „Usuń dla wszystkich” co sprawi, że wiadomość zniknie i ktoś do kogo ją wysłaliśmy po prostu jej nie przeczyta.

Pamiętaj o tym, że masz na to tylko 10 minut. Po tym czasie gdy klikniesz usuń w wybranej wiadomości, zobaczysz inny komunikat. Informuje on, że nie można usunąć wiadomości dla wszystkich, możemy ją usunąć jedynie dla siebie, ale nadal inni uczestnicy konwersacji będą ją widzieli.

Pamiętaj o tym, że wiadomość możesz usunąć dla wszystkich przez 10 minut nawet gdy ta osoba zdążyła ją już odczytać. Aby sprawdzić czy ktoś przeczytał naszą wiadomość wystarczy jej dotknąć. Teraz mamy dwie możliwości. Napis dostarczona oznacza, że wiadomość została wysłana ale jeszcze nikt jej nie przeczytał. Gdy wiadomość zostanie odczytana pojawi się tam napis wyświetlona.  Również przez 10 minut można usunąć wiadomość, która została wyświetlona, zniknie ona z konwersacji po obu stronach, ale pamiętaj wtedy, że została i tak przez kogoś wcześniej odczytana.

Czy ktoś zobaczy, że usunęliśmy wiadomość?

Tak. Zamiast tej wiadomości pojawi się informacja, że wiadomość została przez Ciebie usunięta. Jednak najważniejsze, że nikt jej nie odczytał. Teraz możesz powiedzieć, że pomyliłaś się i wysłałaś wiadomość przez przypadek. Jej treść będzie jednak odbiorcy nieznana.

To już wszystko w kwestii usuwania wiadomości na Messengerze. Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozświetlił Wam sytuację i już będziecie wiedzieć jak usunąć wiadomość aby odbiorca jej nie przeczytał.

Być może zainteresuje Ciebie również artykuł pod tytułem jak usunąć messengera.

Podobne artykuły