Jak usunąć pomarańczowe plamy z plastikowych pojemników na żywność

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-08-17

Plastikowe pojemniki na żywność po pewnym czasie użytkowania odbarwiają się. Pojawiają się na nich pomarańczowe plamy. Zazwyczaj wynikają one z przechowywania w środku produktów spożywczych barwiących plastik. Może to być sos pomidorowy, tłuszcz z przyprawą carry lub nawet warzywa i owoce oddające swoje soki.

Pojemniki takie można odświeżyć i usunąć plamy sprawiając, że znów będą wyglądać jak nowe. Do tego celu będziemy potrzebować sody oczyszczonej oraz wody.

Po zmieszaniu tych dwóch składników (niewielka ilość wody i soda) powstanie pasta, którą następnie nakładamy na plastik i zostawiamy na kilka godzin. Po tym czasie spłukujemy ją.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Następnie przygotowujemy roztwór octu i wody w równych proporcjach. Przygotowujemy go tyle, aby wypełnić nim cały pojemnik. Następnie odstawiamy go znów na kilka godzin, a po tym czasie dokładnie płuczemy pojemnik.

To już prawie koniec. W ostatnim kroku bierzemy świeżą cytrynę. Przekrawamy ją na pół, a następnie wycieramy połówką cytryny wnętrze pojemnika i stawiamy go na słońcu.

Po kilku godzinach znów myjemy dokładnie pojemnik i różnica będzie zauważalna gołym okiem.

Źródło artykułu: https://12tomatoes.com/remove-stains-plastic-containers

Podobne artykuły