Chodzisz w szpilkach? Zobacz dlaczego powinnaś skleić te dwa palce plastrem!

Porady Data publikacji: 05 marca 2019

Nosisz szpilki? Sklej ze sobą drugi i trzeci palec u stopy. Zastanawiasz się dlaczego warto to zrobić? Wytłumaczymy Ci to w tym artykule. Jeśli jednak raz to zrobisz zaczniesz już zawsze sklejać te dwa palce ze sobą podczas zakładania butów na wysokim obcasie.

Sklejanie plastrem palców przy noszeniu szpilek

Nosimy szpilki aby dobrze wyglądać. Ciężko jest uznać je za bardzo wygodne. Nie powstrzymuje nas to przed kupowaniem kolejnych par, nawet uczucie dyskomfortu po paru godzinach chodzenia mas do tego nie zmusi. Skoro więc już je nosimy to warto sprawić aby dyskomfort był mniejszy i w tym właśnie pomoże nam ten trik.

Sposób ten zdradziła Marie Helvin, która przez lata była modelką. Dzisiaj już ma prawie 70 lat, ale jej trik nadal bardzo dobrze się sprawdza. Polega on na sklejeniu ze sobą plastrem dwóch palców. Drugiego i trzeciego. Właśnie między nimi rozchodzi się nerw, który jest bardzo mocno uciskany podczas chodzenia w szpilkach. Łącząc te palce trwale ze sobą zmniejszamy jego ucisk i tym samym zmniejszamy ból wynikający z noszenia szpilek.

Trudno nie uwierzyć Marie Helvin, jako długoletnia modelka na pewno miała problemy z bólem wynikającym z chodzenia w szpilkach. Musiała wyglądać dobrze nie tylko na wybiegu, a to właśnie szpilki dodają nam elegancji i sprawiają, że nogi wyglądają lepiej przez inne, korzystniejsze dla nich ułożenie mięśni.

Dlatego zanim następnym razem założysz szpilki, wypróbuj ten sposób. Może okazać się, że ten dzień w pracy będzie dużo przyjemniejszy, gdy nie będzie doskwierał Ci dyskomfort.

Podobne artykuły