Pomysły na miejsce do ukrycia zapasowego klucza od domu lub mieszkania

Porady Data publikacji: 23 marca 2023 / Aktualizacja: 2024-05-01

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć kluczy w środku domu lub zgubić je podczas spaceru? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak ważne jest posiadanie zapasowego klucza do swojego domu czy mieszkania. Warto jednak pamiętać o tym, że ukrycie takiego klucza wymaga nie tylko pomysłowości, ale też odpowiedniego zabezpieczenia. W tym artykule przedstawiamy praktyczne porady dotyczące tego, gdzie ukryć zapasowy klucz, aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek.

Użyj specjalnej skrytki

Na rynku dostępne są specjalne skrytki przeznaczone do przechowywania zapasowych kluczy. Z reguły są one maskowane jako codzienne przedmioty, takie jak kamień czy doniczka, dzięki czemu nie wzbudzają są one maskowane, jako codzienne przedmioty, takie jak kamień czy doniczka, dzięki czemu nie wzbudzają podejrzeń. Wybierz skrytkę, która najlepiej wpasuje się w otoczenie Twojego domu i umieść ją w odpowiednim miejscu, na przykład wśród innych kamieni czy roślin.

Pojemnik schowany w ogrodzie

Ogród to kolejne miejsce, w którym można ukryć zapasowy klucz. Możesz na przykład zakopać wodoodporny pojemnik w ziemi, umieścić go w doniczce z rośliną lub schować w strukturze architektonicznej, takiej jak altana czy pergola. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać żadnych widocznych śladów, które mogłyby zdradzić lokalizację.

U przyjaciół lub sąsiadów

Jednym z bezpiecznych sposobów przechowywania zapasowego klucza jest powierzenie go zaufanym sąsiadom lub przyjaciołom. W przypadku potrzeby będą mogli szybko udzielić pomocy, dając Ci dostęp do domu czy mieszkania. Wybierając tę opcję, upewnij się, że osoba, której powierzysz klucz, jest godna zaufania i zrozumie konieczność zachowania dyskrecji. Dodatkowo warto mieć w zanadrzu kilku takich osób, na wypadek, gdyby jedna z nich była nieobecna lub niedostępna.

Magnes neodymowy

Specjalne magnetyczne pojemniki na klucze można zamocować w niewidocznych miejscach, takich jak wnętrze rynny, spod samochodu czy z tyłu klimatyzatora. Upewnij się, że pojemnik jest dobrze zamocowany i niełatwo go zauważyć. Warto również sprawdzić, czy magnes jest na tyle silny, by utrzymać klucz nawet podczas złej pogody czy wibracji.

Ukryty schowek, jako element wykończenia

Możesz również stworzyć fałszywą instalację, która będzie służyła jako ukryte miejsce na klucz. Przykłady to fałszywe gniazdka elektryczne, rury czy skrzynki na listy. Umieść swoją „instalację” w odpowiednim miejscu, tak aby nie wzbudzała podejrzeń, ale jednocześnie była łatwo dostępna. Warto pamiętać o tym, aby unikać miejsc zbyt oczywistych, takich jak tuż obok drzwi wejściowych.

Ukryj go w smyczy lub obroży

Jeśli posiadasz psa, którego często spacerujesz, możesz przyczepić klucz do obroży Twojego pupila. Oczywiście, taka opcja sprawdzi się tylko wtedy, gdy masz pewność, że Twój pies jest na tyle spokojny i nie ma tendencji do gubienia obroży czy zerwania się ze smyczy.

Podobne artykuły