Jak ujędrnić pelikany – opadającą skórę na ramionach

Uroda Data publikacji: 29 stycznia 2020

Pelikany bo tak często określana jest opadająca skóra na ramionach to problem wielu osób. Nazwa ta oczywiście nawiązuje do worka, który pelikan posiada pod dziobem. Opadająca skóra pod ramieniem przypomina właśnie taki fałd skórny u pelikana.

Problem pojawia się u wielu osób z nadwagą, a zwłaszcza u tych, którzy dopiero co zrzucili parę kilogramów i rozciągnięta skóra nie zdążyła się jeszcze zregenerować. Oczywiście również ma na to wpływ wiek, wraz z którym skóra traci jędrność.

Przyczyny powstawania pelikanów – obwisłych ramion

Te fałdy opadającej skóry powstają z wielu różnych powodów. Czasami jest to po prostu zgromadzona tkanka tłuszczowa, ale mogą je mieć również ludzie szczupli. Często jest to efektem diety odchudzającej, a jednocześnie braku ćwiczeń.

Gdy chudniemy zmienia się objętość naszego ciała. Ubywa nam centymetrów. Skóra jednak wcześniej musiała zostać rozciągnięta by przystosować się do naszych większych rozmiarów. Dlatego też powstają rozstępy. Jeśli chudniemy szybko nie jest ona w stanie odzyskać elastyczności. Wtedy widać, że jest jej po prostu zbyt dużo i pojawiają się wiszące fałdki skóry np. pod ramionami.

Kolejną przyczyną jest oczywiście starzenie się skóry. Wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu, który odpowiada za jej jędrność. Wtedy grawitacja jest dla nas bezlitosna, a skóra zaczyna opadać. Oczywiście możemy wzbogacić naszą dietę o kolagen, ale najskuteczniejsze będą ćwiczenia.

Ćwiczenia pozwalają ujędrnić skórę. Przez nabranie masy mięśniowej w ramionach staną się one też większe, choć nie grube. Dzięki temu skóra będzie mniej zwisać.

Zwłaszcza wszystkie ćwiczenia, które są skierowane na triceps sprawdzają się tutaj bardzo dobrze. Oczywiście nie możemy Ci zagwarantować, że efekty będą imponujące. Potrzeba na nie czasu i wytrwałości. Wiele zależy od tego jak podejdziesz do ćwiczeń i czy wyrobisz w sobie nowy nawyk. Jeśli weźmiesz się do pracy z pewnością je zauważysz.

Ćwiczenia na pelikany – obwisłą skórę na ramionach

Mi osobiście najlepiej się ćwiczy gdy widzę jak ktoś wykonuje ćwiczenia, a ja robię je razem z nim. Ćwiczenia na pelikany są proste, nie wymagają dużej kondycji fizycznej. Dlatego ich wykonywanie nie powinno być dla Ciebie problemem.

Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na zestaw ośmiu ćwiczeń, które sprawią, że Wasze ramiona znów staną się jędrne. Jak je wykonywać możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Podobne artykuły