Macie kłódkę na zamku od bagażu? Kompletnie nic nie chroni. Zobacz, jak łatwo dostać się do środka.

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-08-08

Jadąc na wakacje staramy się zabezpieczyć nasz bagaż przed otwarciem przez niepowołane ręce. Często przewozimy w nim cenne dla nas rzeczy, których nie możemy zabrać w bagażu podręcznym do kokpitu samolotu. Mamy nadzieję, że dzięki kłódce są one bezpieczne. Niestety nie daje ona żadnej gwarancji na to, że bagaż nie zostanie otwarty.

Jeden z użytkowników YouTube nagrał film, w którym podzielił się historią z wyjazdu do Afryki. Jeden z kolegów miał walizkę zamykaną na kłódkę z szyfrem. Niestety okazało się, że stracił z niej wiele rzeczy, mimo zabezpieczenia. Kłódka nie została nawet zerwana, ale nie musiała być.

Pokazał jak łatwo można dostać się do bagażu. Nie musimy wcale rozbrajać kłódki. Wystarczy, że rozczepimy zamek wkładając w niego jakiś przedmiot np. śrubokręt czy długopis. Możemy wtedy wyjąć z walizki wszystko co chcemy, a następnie przesunąć go ponownie razem z kłódką, aby go zamknąć. Po włamaniu nie ma śladu. Zobaczcie, jak działa to na wideo poniżej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej nie używać takich walizek, a korzystać z takich przypominających skrzynki narzędziowe. Zwłaszcza jeśli przewozimy cenne rzeczy. Ich rozpięcie nie będzie już tak łatwe. Nie są bowiem zamykane na zwykły zamek błyskawiczny, ale na klamry i posiadają wzmocnione miejsce do zaczepienia kłódki.

Niektóre walizki posiadają wbudowane kłódki, dzięki temu po zabezpieczeniu zamka błyskawicznego nie można nim przesuwać.

Takie rozwiązanie może zwiększyć bezpieczeństwo zawartości waliki. Chociaż trzeba pamiętać o tym, że suwak nadal można rozdzielić i odchylić walizkę, aby dostać się do zawartości.

Podobne artykuły