Ile osób zgłosiło się już do szczepienia?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 15 stycznia 2021 / Aktualizacja: 2022-03-28
fot. Kancelaria Premiera / Facebook

Z konferencji prasowej ministra Michała Dworczyka, ministra Marka Zagórskiego oraz szefa NFZ Filipa Nowaka dowiadujemy się o tym ile osób zdecydowało się już zapisać do dobrowolnych szczepień na COVID-19.

Minister Michał Dworczyk podał, że do teraz zarejestrowało się ponad 127 tys. seniorów powyżej 80 roku życia do zaszczepienia na COVID-19. Przesłano również 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się przez inne osoby.

Ponad 400 tys. osób zostało już zaszczepionych

Z informacji podanych podczas konferencji prasowej dowiadujemy się, że do tej pory zaszczepionych zostało przeciwko COVID-19 410 480 osób.

Seniorzy mogą się rejestrować, zgłaszać wszyscy

Seniorzy mogą rejestrować się na szczepienia, ale zgłoszenia może dokonać każdy w wieku od 18 do 69 lat. Po zgłoszeniu osoba taka zostanie poinformowana, gdy nadejdzie moment, w którym będzie mogła się zaszczepić.

Od 15 stycznia mogą rejestrować się seniorzy powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia seniorzy powyżej 70 roku życia.

Aby zarejestrować się na szczepienia można skorzystać z infolinii pod numerem 989. Można również zrobić to bezpośrednio kontaktując się z punktem szczepień. Ich listę znajdziemy na gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. Możemy również zapisać się przez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl.

Nie obyło się bez problemów

Pojawiły się problemy z systemem, który został zbyt mocno obciążony ilością osób, które chciały skorzystać z niego. Problemy jednak udało się rozwiązać, a system będzie w stanie obsłużyć już wszystkich nowych chętnych.

Podobne artykuły