Jak się przygotować na jesienny spacer z niemowlakiem?

Parenting Data publikacji: 19 września 2022

Chcąc nie chcąc, trzeba pożegnać lato i spróbować dostrzec uroki jesieni. Kolorowe liście, kasztany, mniejsza ilość słońca, wiatr i deszcz – jednym spacerującym taka aura pogodowa odpowiada, innych skutecznie zniechęca do wyjścia z domu. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto chodzić na jesienne spacery z niemowlakiem, a może raczej dozować ich częstotliwość i długość. Poznaj nasze stanowisko w tej sprawie.

Korzyści ze spacerów z niemowlakiem jesienią

Dwa tygodnie od urodzenia – zaledwie tyle musisz odczekać, chcąc wyruszyć na pierwszy spacer z niemowlakiem jesienną porą. Pierwsze wycieczki powinni być przyzwyczajaniem malucha do świeżego, ale też chłodniejszego powietrza. Nie przesadzaj więc z długością spacerów, ale nie podchodź też do tematu zbyt rygorystycznie. Około 30 minut – taka długość jesiennego spacerowania jest rozsądna, zarówno jeśli chodzi o pierwsze wyjścia z niemowlakiem na zewnątrz, jak i porę roku.

Spacerowanie jesienią przyniesie wiele dobrego dla Twojego maluszka. Za świeżym powietrzem i ekspozycją na światło słoneczne stoi dotlenienie organizmu i wsparcie dla odporności dziecka. Z kolei za nieznanym dotąd otoczeniem dla Twojego szkraba – prawdziwa atrakcja! Wykorzystaj to.

Jesienny spacer a wyposażenie wózka dziecięcego

Zmienna, niepewna pogoda jesienią nie powinna wpływać na decyzję o spacerze z niemowlakiem. Grunt to odpowiednie przygotowanie. Potrzebujesz kilku artykułów niemowlęcych, dzięki którym wyjście na zewnątrz z dzieckiem będzie dla niego bezpieczne, komfortowe i przyjemne. Większe rzeczy możesz schować w koszu na zakupy pod wózkiem, a te mniejsze w torebce lub torbie do wózka. Chodzi tu o następujące akcesoria dziecięce:

Spacer jesienią z niemowlakiem – o tym pamiętaj

Przygotowując się na spacer z niemowlakiem, konieczne jest nałożenie na twarz maluszka kremu ochronnego z filtrem. Najlepiej zrobić to 15-30 minut przed wyjściem z domu. W ten sposób zapewnisz skórze maluszka odpowiednią ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, wiatr, deszcz, a także promienie słoneczne.

Zapewne zastanawiasz się, jakie godziny są najlepsze na spacer z dzieckiem jesienną porą? Sugerujemy południe, ponieważ temperatura jest wtedy najwyższa. A propos temperatury, w trakcie spaceru sprawdzaj, czy dziecku nie jest za zimno ani za gorąco. Najlepiej ocenić to, dotykając karku niemowlęcia. Gorący i mokry kark oznacza, że dziecku jest za gorąco, z kolei zimny i suchy to sygnał, że jest mu zimno. Nie bagatelizuj tej kwestii, lecz kontroluj!

Czas wyposażyć się artykuły dziecięce wspomniane w artykule? Wszystkie je znajdziesz w sklepie online – Smykoland.

Podobne artykuły