Organizacja urodzin dla dzieci w pięciu krokach – Jak zaplanować niezapomniane przyjecie?

Parenting Data publikacji: 31 stycznia 2018

Kiedy zbliżają się urodziny naszych dzieci, już kilka tygodni wcześniej zaczynamy zastanawiać się z jakiego prezentu nasza pociecha najbardziej by się ucieszyła, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe, gdzie zaprosić gości.

Wbrew pozorom zorganizowanie udanej imprezy dla dzieci jest o wiele trudniejsze niż dla dorosłych. Dzieci nie tylko wymagają stałej opieki, ale również urozmaiconych zajęć. Jak w kilku krokach zorganizować idealne przyjęcie?

Goście

Na samym początku warto przygotować listę gości oraz określić charakter przyjęcia. Coraz częściej bowiem organizuje się tematyczne przyjęcia dla dzieci. W dużej mierze zależy to od wieku solenizanta oraz gości. Warto również rozpatrzyć opcję organizacji przyjęcia dla dzieci i ich rodziców. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego płaczu, spowodowanego tęsknotą za rodzicem. Kilkanaście dni przed urodzinami możemy zająć się przygotowaniem zaproszeń, do czego warto zaangażować nasze dziecko.

Atrakcje

Dzieci, zwłaszcza te w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na pewno ucieszą się z dodatkowych atrakcji na przyjęciu. Warto więc przemyśleć opcję zatrudnienia profesjonalisty, który poprowadzi przyjęcie urodzinowe, sprawując jednocześnie opiekę nad dziećmi. Wizyta zabawnego klauna na pewno będzie wielkim wydarzeniem dla maluchów. Aby ułatwić animatorowi zaangażowanie wszystkich uczestników imprezy, warto przygotować kilka symbolicznych fantów, które dzieciaki będą mogły wygrać w zabawie. Pamiętajmy jednak żeby każde dziecko coś otrzymało. Animator poprowadzi zabawy dla całej grupy, dopasowując je do wieku dzieci. Możemy mieć też pewność że zabawy będą edukacyjne i bezpieczne dla kilkulatków.

Przekąski i tort

Na urodzinach nie może zabraknąć tortu urodzinowego. Najlepiej sprawdzają się lekkie ciasta, z galaretką czy owocami. Słodkie torty przekładane masą, z dużą ilością lukru nie sprawdzają się zbytnio i zazwyczaj znaczna część ciasta trafi do kosza. Dla dzieci warto również przygotować specjalne przekąski – słodkie i słone.

Doskonale sprawdzą się galaretki z owocami i bitą śmietaną, lody, babeczki i ciasteczka, owoce, mini kanapeczki – opcji jest wiele. Organizując dłuższe przyjęcie musimy zadbać również o ciepły posiłek. Świetnie sprawdzą się np.mini pizze, które możemy przygotować wraz z dziećmi. Przygotujmy wcześniej dla każdego dziecka spód pod pizzę, składniki rozłóżmy w miseczkach na środku stołu i pozwólmy dzieciom przygotować własne kompozycje. Domowa pizza jest na pewno o wiele zdrowsza, a dla maluchów to będzie to duża frajda.

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że przyjęcie powinno być przede wszystkim bezpieczne. Dzieci powinny być pod stałym okiem co najmniej jednej osoby dorosłej, warto również zatrudnić profesjonalnego animatora czy klauna, który doskonale poradzi sobie w trudnych sytuacjach. Organizując przyjęcie wydzielmy w domu strefę zabawy, aby uniknąć np. biegania po schodach, czy w kuchni, które mogą być niebezpieczne. W przypadku, gdy organizujemy przyjęcie tylko dla dzieci, poprośmy rodziców o pozostawienie do siebie numeru telefonu, na wypadek nagłej sytuacji. Warto również zabezpieczyć delikatne i kruche przedmioty.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia przyjęcia

Bardzo ważnym aspektem jest godzina rozpoczęcia imprezy. To od niej zależne są między innymi przekąski, miejsce imprezy oraz zabawy jakie zorganizujemy. Musimy wziąć pod uwagę dyspozycyjność rodziców, ewentualnie możemy zaproponować przywiezienie dzieci. Zbyt wczesna godzina rozpoczęcia imprezy może spowodować, że część gości dotrze później niż to było planowane.

Przygotowując przyjęcie zgodnie z powyższymi wytycznymi możemy mieć pewność że impreza będzie udana. Pamiętajmy, aby zrobić kilka zdjęć, rodzice na pewno będą chcieli zobaczyć jak bawiły się ich pociechy.

Podobne artykuły