Jak schować kable – 5 GENIALNYCH SPOSOBÓW!

DIY Data publikacji: 14 kwietnia 2021 / Aktualizacja: 2021-11-04

Kable znajdujące się na widoku nie wyglądają estetycznie. Dlatego bardzo często szukamy sposobów na to, jak schować kable, tak by stały się niewidoczne dla oka, ale nadal pełniły swoją potrzebną funkcję. Dzisiaj chcielibyśmy podpowiedzieć Wam kilka ciekawych sposobów. Dzięki nim Wasze wnętrza staną się piękniejsze, a Was przestaną irytować kable znajdujące się na widoku.

Jak schować kable od telewizora

Jak ukryć kable od telewizora to zazwyczaj pierwszy problem, przed którym stajemy. Dzisiaj telewizor najczęściej powieszony jest na ścianie. Wiszące za nim kable psują cały misternie przez nas zaplanowany kącik telewizyjny.

Najlepszym sposobem na ich ukrycie jest kanał podtynkowy na kable. Można wykonać go w trakcie remontu lub podczas budowania inwestycji. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i nie chcemy kuć ścian, możemy zastosować maskownice na kable. Lista maskująca wygląda estetyczniej niż zwykły kanał przeznaczony do wtopienia w ścianę.

Inne kable od sprzętu RTV podłączonego do telewizora ukryć możemy za pomocą organizerów na kable, lub po prostu ukryć za nowoczesnymi szafkami rtv.

Gniazdko pod telewizor

Podczas remontu warto dodatkowo zaplanować sobie gniazdko pod telewizor na wysokości uchwytu ściennego do telewizora. Dzięki temu kabel zasilający, który zazwyczaj jest dość krótki, nie będzie musiał wisieć na ścianie.

Jak schować kable od ładowarek

Wiele urządzeń, z których codziennie korzystamy wymaga ładowania. Smartofny, zegarki i inne gadżety, które na co dzień ułatwiają nam życie wyposażone są w akumulatory. Aby działały, muszą być zawsze naładowane. To sprawia, że w domu mamy wiele ładowarek, które leżą na wierzchu.

Możemy je bardzo fajnie ukryć z widoku oczu gości odwiedzających nasz dom. Dobrym sposobem na to jest zakupienie organizera na ładowarki. Wewnątrz ukrywamy listwę, do której podłączone są wszystkie nasze ładowarki. Na zewnątrz znajdują się jedynie końcówki, do których podłączamy urządzenia.

Fajnym gadżetem jest również ładowarka indukcyjna, która charakteryzuje się stylowym wyglądem. Jeśli Twoje urządzenie wspiera ładowanie indykcyjne, wystarczy je na niej położyć, aby rozpoczął się proces ładowania.

Ładowarki możemy również ukryć za biurkiem, komodą, czy w innym miejscu. Jedynie za pomocą organizerów na kable jej końcówki umieścić w łatwo dostępnym miejscu na brzegu biurka. Dzięki temu zawsze mamy do nich łatwy dostęp, a są stale ukryte.

Jak ukryć kable od przedłużacza

Często musimy skorzystać w domu z przedłużaczy. Zwłaszcza, gdy w pobliżu miejsca, w którym potrzebujemy prądu nie zaplanowaliśmy wcześniej żadnego gniazdka. Podczas remontu warto jest w takich sytuacjach dorobić dodatkowe gniazdka elektryczne. Najczęściej jednak zwykle korzystamy z przedłużaczy, które wyglądają niezbyt estetycznie.

Najprostszym sposobem jest ukrycie ich w listwach przypodłogowych. Na listy przypodłogowe możemy również kupić specjalne gniazdka, dzięki czemu możemy podłączyć je zamiast przedłużacza co znacząco zwiększa estetykę wykonania. Producenci sprzedają również uniwersalne puszki na dowolne gniazda, które montuje się na listwa przypodłogowych. Dzięki temu możemy wykonać w ten sposób gniazdo elektryczne, ale również rozciągnąć sieć telefoniczną czy internet.

Jak ukryć kable w kuchni

W naszej kuchni korzystamy z wielu sprzętów, które wymagają podłączenia do prądu. O ile są to urządzenia takie jak lodówka czy kuchnia, które stoją w jednym miejscu, wtedy bez trudu możemy przygotować gniazda elektryczne za szafkami kuchennymi. Jeśli jednak są to sprzęty ruchome, które pozostawiamy na blacie, ich kable potrafią przeszkadzać podczas gotowania i psuć wygląd kuchni.

W takim wypadku ciekawym pomysłem są gniazda elektryczne wpuszczane w blat, które można ukryć w blacie kuchennym. Gdy są nam potrzebne po prostu wysuwamy je, a sprzęty stawiamy w takim miejscu, aby kable nam nie przeszkadzały.

Na co dzień gniazda mogą być schowane co całkowicie nie przeszkadza nam wtedy w korzystaniu z pełnej powierzchni blatu roboczego w naszej kuchni.

Jak ukryć kable na podłodze

Często na naszej podłodze znajdziemy różne kable. Jedne od lamp stojących, drugie od innych urządzeń, z których korzystamy w salonie lub w innym pomieszczeniu. Sposobów na ich ukrycie może być kilka. Możemy wykorzystać nasze meble. Możemy przymocować je pod nimi lub za nimi. Dzięki temu nie będą nam zawadzać, a jednocześnie pozostaną ukryte.

W organizacji kabli na podłodze pomogą nam również różnego rodzaju maskownice, które warto zastosować zwłaszcza w miejscach przechodnich. Dzięki temu chronimy kable przed uszkodzeniem. Jednocześnie chowając je z widoku.

Podobne artykuły